Три десетинке круга до рекорда

Андрију делили милметри од рекорда. Државни репрезентативац Андрија Златић, члан ужичке дружине "Алекса Дејовић", освојио је прво место у финалу Купа Србије ваздушним пиштољем са 689,9 кругова. Најуспешнији клуб је Црвена звезда са четири трофеја.

Златићу су недостајале три десетинке круга да поправи сопствени државни рекорд финала од 690,1 круг, који је постигао 16. јануара ове године на турниру у словеначком граду Руше. Одлично је гађао и у основном делу, 589 кругова што је само круг мање од његовог државног рекорда (590), који је поставио прошле године на светском првенству у Минхену када је освојио сребро.

"Златић је тренутно по резултатима најбољи стрелац у свету", похвалио је ужичког олимпијца селектор Зоран Стојиљковић.

"За њега као да нема граница у овој дисциплини. Остали стрелци су гађали испод оптимума, али можда је и боље, јер форму морамо да дотерамо до шампионата Европе у Бреши од 1.до 7. марта. Следи првенство Србије 19. и 20 фебруара у Каћу, а окупићемо се и на краћим припремама пред Првенство Европе", додао је Стојиљковић.

Занимљиво је да на такмичењу у хали "Парк" у Крагујевцу ниједан стрелац није одбранио титулу. Најближи је био у гађању ваздушном пушком Панчевац Дејан Пешић, који је лане славио у Кикинди, а сада је заузео друго место иза Немање Миросављева (Нови Сад).

Пешић је имао 597 кругова у основном делу, три више од Миросављева, али је због слабог плеј офа (98,2) изгубио титулу. И трећепласирани крагујевачки стрелац Стеван Плетикосић имао је такође 597 кругова у основном делу и само 97,4 у финалу...Најбољу финалну серију од 103,5 кругова постигао је петопласирани Миленко Себић из Полицајца, али са само 589 кругова у основном делу није могао да рачуна на горњи дом.

Јасна Шекарић је ваздушним пиштољем победила власницу титуле прошле године Зорану Аруновић, док је трећа Бобана Величковић, европска шампионка из Меракера 2010. и лане победница у јуниорском финалу Купа Србије.

Европска шампионка 2010. Андреа Арсовић из Партизана освојила је титулу ваздушном пуком. Лане је била друга, иза Лидије Михајловић која се на овом турниру пласирала на пето место.

Јуниор Звездаре Игор Чотра направио је серију за памење: победио је ваздушном пушком у сва три кола и у финалу Купа Србије.

Најуспешнији клуб је Црвена звезда са четири трофеја, две златна, сребрним и бронзаним. Следе Нови Сад 2 (2-0-0), Алекса Дејовић 2 (1-0-1), Партизан 2 (1-0-1), Звездара 1 (1-0-0), Јагодина 1 (1-0-0), Панчево 3 ( 0-2-1), Нови Београд Ушће 2 (0-2-0), Полицајац 2 (0-1-1), Бор 030 2 (0-1 -1), Кикинда 1 (0-1-0), Чика Мата 1 (0-0-1) и Академац 1 (0-0-1).

Организатор је био клуб "Чика Мата" из Крагујевца уз подршку друштвено-спортских и привредних организација града.