Непобедиве одбојкашице

Женска сениорска репрезентација Србије остварила је десету победу у 4. Европској лиги 2012. Србија је данас, у 1. колу четвртог турнира А групе у Пјатра Неамцу, у Румунији савладала Шпанију са 3:2, по сетовима 23:25, 25:18, 31:29, 31:33 и 15:13, после 128 минута игре. Противник у другом колу је селекција Мађарске, меч се игра у суботу од 16.00 часова.

Србија је забележила десету победу у Европској лиги, али је Шпанија успела да освоји бод. У мечу, у коме су изабранице Зорана Терзића пропустиле четири меч лопте у четвртом сету, Србија је могла и до сва три бода, али комбиновани и подмлађени састав је ипак успео да стигне до тријумфа.

Почетак меча припао је Шпанији, која је на првом техничком тајм - ауту имала предност од четири поена, 8:4. Повећавала је Шпанија предност и стигла до вођства од 17:11, па 20:15, да би Србија изједначила на 20:20. Играло се потом поен за поен, да би Шпанија стигла до сет лопте, 24:23, коју је искористила за коначних 25:23 и 1:0 у сетовима.

Други сет је у потпуности припао Србији, која је водила од почетка и увећавала предност, да би у финишу Шпанија ипак успела да смањи предност, али само до коначних 25:18 за Србију, за изједначење на 1:1 у сетовима.

Почетак трећег сета донео је предност Србији, која је на првом техничком тајм - ауту водила са 8:6. Изједначила је Шпанија на 12:12, а затим и повела са 14:13. На другом техничком одмору било је 16:14 за Шпанију. Изједначила је Србија на 17:17, па затим повела са 19:18. Шпанија је успела да преокрене резултат и поведе са 21:20, па 22:20. Стгила је Шпанија до три везане сет лопте - 24:21, али је Србија успела да изједначи на 24:24. Имала је потом Шпанија још пет сет лопти, укупно осам, које није реализовала, али Србија јесте своју прву за коначних 31:29 и вођство до 2:1 у сетовима.

Четврти сет је донео изједначену игру на старту, па је на првом техничком тајм - ауту било 8:7 за Шпанију. У изједначеној игри, Србија је успела да преокрене резултат и поведе са 13:11. Повећавала је Србија предност, па је на другом техничком одмору било 16:13 за Србију. Смањила је Шпанија на 18:17, а Србија стигла поново до три поена вишка - 21:18. Поново се Шпанија вратила у игру са два везана поена и смањила на 21:20, па затим и изједначила на 22:22. Наставила је Шпанија сјајну серију и повела са 23:22, па затим стигла и до прве сет лопте - 24:23. Изједначила је Србија на 24:24, а затим стигла до прве меч лопте, 25:24, коју није реализовала, као ни наредне две, да би затим Шпанија стигла до своје друге сет лопте (28:27), коју није искористила, па је Србија дошла до своје четврте меч лопте (29:28). Није је искористила, па је опет Шпанија имала сет лопту (30:29), трећу по реду, па затим и четврту (31:30) и пету, коју је искористила за коначних 33:31 и изједначење на 2:2 у сетовима.

Водила је Шпанија на почетку одлучујућег, петог сета са 2:1, а затим је Србија повела са 5:3 и 6:4. На промену страна се отисло са вођством Србије од 8:5. Наставила је Србија са добром игром и повела са 9:5 и одржавала предност од четири поена до резултата 11:7, када је Шпанија смањила на 11:9. После 12:10 за Србију, Шпанија је дошла на само поен заостатка, 12:11, а затим и до изједначења на 13:13. Србија је ипак успела да стигне до прве меч лопте у петом сету, пете на утакмици, 14:13, коју је успела да реализује за коначних 15:13 и 3:2 у сетовима.

Ривал Србији у 2. колу биће Мађарска сутра од 16 сати по нашем времену и Румунија у недељу од 18.30.