Кошаркаши Реала и Монака победама окончали лигашки део Евролиге

Кошаркаши Реала и Монака су победама над Жалгирисом у гостима 64:62, односно Бајерном код куће 89:85, окончали основни део Евролиге. Макаби је у Београду био бољи од Олимпије из Милана 92:86, а победу је уписао и Панатинаикос противАлбе 84:75.

Првопласирани Реал је сезону окончао са учинком 27-7, а име ривала у плеј-офу сазнаће после окончања плеј-ина. То ће бити победник меча између пораженог из дуела седмог и осмог и победника меча деветог и десетог.

Џанан Муса са 17 и Марио Хезоња са 16 поена предводили су Реал ка победи над Жалгирисом. Победоносне поене за Реал постигао је Габријел Дек две секунде пре краја. Кинан Еванс и Брејди Манек су дали по 14 поена за Жалгирис.

Монако је победом над Бајерном обезбедио предност домаћег терена у четвртфиналу, а име ривала сазнаће накнадно, по завршетку регуларног тока или плеј-ина, уколико буде други на крају.

Монако је ка победи над Бајерном предводио Алфа Дијало са 20 поена, Мајк Џејмс је дао 17, Ели Окобо 14, Џордан Лојд 11, а Донатас Мотејунас 10.

Карсен Едвардс је био најефикаснији у Бајерну са 26 поена, Силвен Франсиско 14, а Владимир Лучић 13 (2/2 двојке, 2/3 тројке, 3/3 слободна бацања) уз три скока, четири асистенције и једну изгубљену лопту. Исак Бонга је додао 11 поена.

Макаби је у Београду био бољи од Олимпије из Милана 92:86.

Италијански и израелски тим одиграли су турбулентан меч у Београду. Кошаркаши Макабија водили су после првих 10 минута, да би на полувремену резултат био изједначен 52:52.

Трећа четвртина био је период у којем су домаћи успели да направе разлику коју су одржавали до краја меча.

Вејд Болдвин био је најефикаснији појединац на мечу са 18 поена, Нибо је додао 14, Соркин 13, а Лоренцо Браун 10.

У екипи Милана, истакли су се Ло са 13, Шилдс са 12, Нејпир и Појтрес са по 11, док је Миротић допринео са 10.

Панатинаикос лако са Албом.

Грчки тим у у Атини до победе водио је Кендрик Нан са 28 поена, док га је Слукас пратио са 16, а Григонис 11.

Код немачког представника истакли су се Кумађе са 13, а Самар и Браун додали су по 12.