Жалгирис убедљив против Басконије, Ефес за пола коша бољи од Албе, Олимпијакос рутински против Асвела

Кошаркаши Жалгириса убедљиво су савладали Басконију 94:76 у 31. колу Евролиге. Ефес је победио на свом терену берлинску Албу 85:84. Олимпијакос је победио у Атини тим Асвела 80:64.

Басконија је након пораза од Партизана у "Штарк арени" у претходном колу, забележила и неуспех против Жалгириса који је после победе над Виртусом уписао други тријумф заредом.

Кинан Еванс је за Ћалгирис убацио 20, а Кеваријус Хејс 17 поена. Милер-Мекинтајер је за госте убацио 16, Маркус Хауард 14, а Вања Маринковић и Чима Монеке по 12 поена.

Басконија ће у наредном колу играти против Ефеса, а Жалгирис против Олимпије из Милана.

Ефес за пола коша бољи од Албе

Кошаркаши Ефеса победили су на свом терену берлинску Албу 85:84 у утакмици 31. кола Евролиге.

Алба је имала напад за победу, али је Мартин Хермансон промашио шут две секунде пре краја.

Најефикаснији у победничком тиму био је Елајџа Брајант са 24 поена, 13 је додао Вил Клајбурн, Родриг Бобуа је убацио 11, а Даријус Томпсон 10 поена. У редовима Албе најбољи су били Мет Томас и Луи Олинде са по 17 поена.

Алба ће у следећем колу гостовати у Истанбулу код Фенербахчеа, а Ефес ће се надметати са Басконијом.

Олимпијакос бољи од Асвела у Атини, повреда Петрушева

Кошаркаши Олимпијакоса победили су у Атини тим Асвела 80:64. Олимпијакос су до победе предводили Алекс Питерс са 17 и Мустафа Фал са 12 поена. Филип Петрушев је за мање од осам минута на паркету постигао осам поена.

Крилни центар напустио је терен у финишу друге четвртине, а према информацијама из Грчке озбиљност повреде знаће се после снимака магнетном резонанцом.

Код Асвела најбољи је био Тимоти Луваву-Кабаро са 14 поена.

У наредном колу Олимпијакос ће гостовати у Београду код Партизана, док ће Асвел дочекати Макаби.