Паркер незаустављив против Олимпијакоса, Барселона стигла до изједначења

Кошаркаши Барселоне савладали су Олимпијакос77:69 у другом дуелу плеј-офа Евролиге, изједначивши на 1-1 у победама.

Џабари Паркер је показао зашто је једно од најзвучнијих НБА појачања у претходних неколико година.

Барселона је одржавала предност готово током целог меча уз повремене падове за минималну предност Олимпијакоса.

Домаћини су одлично започели меч, стигавши до максималних 13 поена разлике на крају прве деонице, 27:14. Олимпијакос је стегао одбрану, примивши 16, па 17 поена у наредна два периода. Барса је успела да заврши трећи период са предношћу 60:57.

Домаћини су у право време пронашли шут за дистанце, убацивши четири од укупно девет тројки у четвртој деоници. Дистанца у финишу је била безбедна по Каталонце.

Џабари Паркер је завршио дуел као најефикаснији играч на обе стране са 24 поена уз шут из игре 10/16. Најближи му је од саиграча био Вили Ернангомез са 11 поена.

Алек Питерс је био најефикаснији код Олимпијакоса са 20 поена.

Никола Калинић је за 22 минута на паркету уписао пет поена, три скока и једну асистенцију за Барселону. На другој страни, Филип Петрушев је после повреде у претходном дуелу одиграо 20 минута и уписао шест поена, док се Никола Милутинов није уписао у стрелце за седам минута на паркету.