Хокси се лоше провели у Лос Анђелесу, Богдановића издао шут у другом полувремену

Кошаркаши Атланте убедљиво су поражени на гостовању Лејкерсима у Лос Анђелесу резултатом 136:105, упркос 17 поена српског репрезентативца Богдана Богдановића.

Након два узастопна пораза у НБА лиги, Лејкерси су доминантно надиграли екипу Атланте и уписали драгоцену победу у борби за пласман у плеј-оф или плеј-ин, после које су девети на табели Западне конференције са скором 37-32.

Хокси су претрпели понижавајуће убедљив пораз, али су захваљујући лошој форми Бруклина, којем беже за четири тријумфа, још увек безбедни на 10. месту - последњем које води у плеј-ин на Истоку.

Хокси су добро ушли у меч, повели су 8:0, брзо стекли и девет поена предности (11:2), али се испоставило да је то последње што ће урадити. Домаћи су већ након првих 12 минута игре имали плус десет (38:28), у трећем периоду су увећали разлику на преко 20 поена, а последњи квартал била је само формалност јер су у једном тренутку "језераши" умакли и на највећих плус 35.

Репрезентативац Србије Богдан Богдановић почео је утакмицу у првој петорци Атланте. На паркету је провео скоро 26 минута током којих је постигао 17 поена и ухватио три лопте.

Некадашњи играч Партизана је одлично шутирао у првом полувремену - промашио је само једном (4/5 из игре, 3/4 за три поена), али у наставку готово ништа није успео да убаци, па је меч завршио са скромних 5/11 (3/5 за три). Са линије слободних бацања је био непогрешив - 4/4.

Џејлен Џонсон је са 25 постигнутих поена био најефикаснији међу Хоксима, док је Дежонте Мари забележио дабл-дабл учинак - 13 поена и 10 асистенција. Тре Јанг није улазио у игру одлуком тренера.

Код Лејкерса је цела прва петорка била веома добра, а истакао се Дианђело Расел са 27 поена (6/10 за три). Леброн Џејмс је убацио 25 (10/14 из игре), а Ентони Дејвис 22 поена (такође 10/14 из игре). Расел и Џејмс су поделили по 10 асистенција, а Дејвис је доминирао у скоку са 14 ухваћених лопти.