Незадрживи Дончић надиграо Голден стејт

Кошаркаши Даласа убедљиво су надиграли Голден стејт са 141:121, а предводио их је расположени Лука Дончић који је меч завршио са троструким двоцифреним учинком. ЛА Лејкерси су на гостовању надиграли Портланд са128:120, а у гостима је славола и Јута над ЛА Клиперсима са 120:107.

После Николе Јокића, у победи Денвера над Мемфисом, трипл дабл ове вечери забележио је и Лука Дончић на гостујућем терену у Сан Франциску.

Иако су домаћини одиграли добро прво полувреме и чак на одмор отишли са нинималном предношћи, у наставку су гости преузели иницијативу и начинили и играчки и резултатски преокрет.

Предводио их је Лука Дончић који је меч завршио са 31 поеном, 12 скокова и чак 15 асистенција. Пратили су га Тим Хардавеј са 25 поена, као и Кристапс Порзингис са 18 уз седам скокова. Бобан Марјановић је у игри провео нешто више од два минута и није имао запаженији учинак.

На другој страни Дианђело Расел је меч завршио са 35 поена, шест асистенција и четири скока. Демијон Ли је имао дабл дабл од 18 поена и 12 скокова. А нас интернационалац Ален Смаилагић је поново заиграо и за скоро 20 минута постигао пет поена, уз исто толико скокова и асистенцију.

Никола Вучевић је у поразу Орланда од Милвокија 111:100 забележио 21 поен, уз шут за три поена 5/10, осам скокова, четири асистенције, три украдене лопте и две блокаде.

ЛА Лејкерси су на гостовању надиграли Портланд са 128:120, а у гостима је славила и Јута над ЛА Клиперсима са 120:107.

Сакраменто је поразом од Финикса са 112:110 наставио серију пораза упркос сјајној партији Богдана Богдановића.

Табела Источне конференције

Милвоки 29-5, Мајами 24-8, Бостон 22-8, Торонто 22-10, Филаделфија 23-12, Индијана 21-12, Бруклин 16-15, Орландо 14-18, Чикаго 13-20, Шарлот 13-21, Детроит 12-21, Кливленд 10-22, Вашингтон 9-22, Њујорк 9-24, Атланта 6-27.

Табела Западне конференције

Л.А.Лејкерс 25-7, Денвер 22-9, Хјустон 22-10, Далас 21-10, Л.А. Клиперс 23-11,Јута 20-12, Оклахома 16-15, Портланд 14-19, Сан Антонио 13-18, Финикс 12-20, Сакраменто 12-20, Мемфис 12-21, Минесота 11-20, Њу Орлеанс 10-23, Голден стејт 9-25.