Пала је Белорусија, на реду је Русија!

Женска репрезентација Србије победом је отворила Европско првенство, пошто је савладала Белорусију резултатом 55:53 (16:18, 16:11, 10:12, 11:14). У другом колу, већ у петак, Србија игра против Русије. Меч се игра од 20.30 уз директан пренос на нашем Првом програму.

Пред пуним трибинама у Зрењанину и после велике и изједначене борбе током целог меча, изабранице Марине Маљковић тројкама Петровић и Јовановић стекле су предност, коју су Белорускиње стигле у финишу, али је најбоља кошаркашица Србије Соња Петровић у последњим секундама меча донела тријумф српском тиму.

Србија је водила 53:50 до последњег напада, али је лопта изгубљена, па су Белорускиње казниле тројком и изједначиле десетак секунди пре краја.

Ипак, после тајм-аута, лопту је у руке узела Соња Петровић и решила меч.

Она је била и најефикаснија на терену - постигла је 18 поена, а Невена Јовановић је додала девет.

У екипи Белорусије, 13 поена је постигла Верамејенка, Папова је додала десет.

Меч у "Кристалној дворани" био је прекинут на неколико минута због проблема са осветљњем, који је настао услед неверемена које је погодило Зрењанин.

У групи Д Белгија је претходно савладала Русију 67:54, а кошаракашице Србије следећи меч играју сутра од 20 сати и 30 минута против репрезентације Русије.

Овако је протекао меч:

22.24 - Крај.

22.23 - Соња Петровић погађа! Србија води 55:53. Белорускиње траже тајм-аут, 1.9 секунди до краја...

22.22 - Изједначење! 53:53, девет секунди до краја. Србија је изгубила лопту, казниле Белорускиње тројком и изједначиле резултат. Последњи напад има Србија...

22.10 - После неколико напада без поена на обе стране, Невена Јовановић погађа тројку.

22.01 - Скок у одбрани, а потом тројка Јелене Брукс - Србија води 46:42.

21.55 - Крај треће деонице, Белорусија води 42:41.

21.52 - Проблеми за Ану Дабовић, којој је досуђена четврта лична грешка.

21.48 - Настављен је меч.

21.39 - Дошло је до нестанка струје, због чега је на кратко прекинут меч.

21.27 - Почело је друго полувреме.

21.13 - Полувреме, Белорусија води 32:29. Соња Петровић и Александра Црвендакић постигле су по шест поена. У екипи Белорусије, Хаспер најефикаснија са осам.

20.50 - Крај прве четвртине, Србија води 18:16.

20.40 - После пет минута игре, резултат је 5:5.

20.30 - Почео је меч. Петорка Србије: Дабовић, Црвендакић, Брукс, Јовановић, Петровић.

Репрезентација Србије такмичи се у групи Д са националним тимовима Белорусије, Русије и Белгије у "Кристалној дворани" у Зрењанину.