Јокић одличан, Богдановић и Бјелица солидни

Кошаркаши Денвера су надиграли Њу Орлеанс на гостовању са 105:99, а Никола Јокић је предводио тим наставивши серију одличних игара. Сакраменто је убедљиво победио Атланту на свом терену са 135:113 уз солидне партије српских интернационалаца Богдана Богдановића и Немање Бјелице.

Тек у финишу врло неизвесног меча Денвер је осигурао победу управо поенима Николе Јокића који је утакмицу завршио остваривши свој осми троструки двоцифрен учинак.

Јокић је завршио меч са 20 поена, 13 скокова и 10 асистенција, уз три украдене лопте и две блокаде.

Најефикаснији у тиму победника био је Малик Бизли са 22 поена, Монте Херис је додао 20 поена са по седам скокова и асистенција, док је Пол Милсап остварио 13 поена и осам скокова.

У тиму Њу Орлеанса Џру Холдеј је био најефикаснији са 22 поена, уз по шест скокова и асистенција, Кенрих Вилијамс га је пратио са 21 поеном и осам ухваћених лопти, а Даријус Милер са 15 поена.

Денверу је ово четврта узастопна победа и са 35-15 заузима друго место на Западу, а Њу Орлеанс је 13. са резултатом 23-29.

Сакраменто је убедљиво савладао Атланту на свом терену са 135:113, а наши интернационалци Богдан Богдановић и Немања Бјелица су имали солидне учинке.

Богдановић је за скоро 29 минута игре имао 16 поена уз седам асистенција и четири скока, док је Бјелица као стартер за нешто мање од 21 минута имао 12 поена, осам скокова, две асистенције и украдену лопту.

Иако је Атланта одлично ушла у меч и чак повела са двоцифреном разликом, домаћини су успели да преокрену резултат, а потом и убедљиво тријумфују остваривши пету узастопну победу на свом паркету.

Најефикаснији код победника био је Хери Џилс са 20 поена, уз седам скокова, Бади Хилд је убацио 18, а један мање имао је Марвин Бегли, уз 12 скокова.

Тре Јанг је за Атланту уписао 23 поена и осам асистенција, Џон Колинс 14 поена и седам скокова, а Кевин Уертер, Торен Принс и Џереми Лен по 11 поена.

Кошаркаши Даласа су на гостовању убедљиво надиграли Њујорк са 114:90 предвођени Денисом Смитом јуниором који је утакмицу завршио са трипл-дабл улинком.

Уз 13 поена имао је 10 скокова и 15 асистенција, а у победничком тиму најефикаснији је био0 Харисон Барнс са 19 поена, Весли Метјуз је убацио 17, док је млади Словенац Лука Дончић имао 16 поена уз осам скокова и пет асистенција. Дирк Новицки је тријумфу допринео са 14 поена.

У врло драматичном мечу који је после продужетка окончан победом Минесоте над Мемфисом са 99:97 пресудну улогу је имао Карл-Ентони Таунс који је донео победу поготком у последњој секунди.

Домаћи су већи део меча имали вођство које је у другој четвртини износило чак 17 поена предности, али је Мемфис успео да се врати и одведе дуел у продужетак.

Играч одлуке Карл-Ентони Таунс је меч завршио са 16 поена и 10 ухваћених лопти, а најефикаснији играч је био Џерид Бејлес са 19 поена, 7 скокова и 12 асистенција.

Код Гризлиса, Мајк Конли је доминирао са 26 поена, пет скокова и осам асистенција, Мар Гасол је додао 19 поена и седам скокова.

Вашингтон је као домаћини био бољи од Индијане са 107:89. Бредли Бил је имао 25 поена и по шест скокова и асистенција, док је Џеф Грин допринео тријумфу са 23 поена, пет ухваћених лопти и шест успешних додавања.

Код гостију, 13 поена дао је Тадеус Јанг, а по 12 су имали Даг Мекдермот, Ти Џеј Лиф и Бојан Богдановић.

Бостон је декласирао Шарлот на свом паркету резултатом 126:94 и уписали 12. победу у последњих 13 мечева у ТД Гардену.

Већ од старта утакмице Бостон је успоставио контролу а Шарлот је успео да се врати пред крај полувремена, али је уследила фуриозна трећа деоница домаћих. У тих 12 минута било је 35:16 за Бостон за огромних 98:75 пред улазак у финиш меча.

Домаћи тим су предводили Џејлен Браун са 24 поена и десет скокова, Џејсон Тејтум са 20 поена и Тери Розир са 17 и 10 асистенција.

Код Шарлота, Кемба Вокер је убацио 21 поен, Малик Монк 16, а Никола Батун 13 поена.

Стање на табели:

Источна конференција: Милвоки 36-13, Торонто 37-15, Филаделфија 33-18, Индијана 32-18, Бостон 32-19, Бруклин 28-24, Мајами 24-25, Шарлот 24-26 , Вашингтон 22-29, Детроит 21-28, Орландо 20-31, Атланта 16-34, Чикаго 12-40, Кливленд 11-41, Њујорк 10-40.

Западна конференција: Голден стејт 36-14, Денвер 35-15, Оклахома 32-18, Портланд 32-20, Хјустон 29-21, Сан Антонио 30-22, Јута 29-23, Клиперс 28-23, Лејкерс 26-25, Сакраменто 26-25, Минесота 25-26, Далас 23-27, Њу Орленс 23-29, Мемфис 20-32, Финикс 11-42.