Звезда тројкама срушила Партизан и повела у полуфиналној серији

Црвена звезда – Партизан 87:62. Кошаркаши Црвене звезде повели су против Партизана са 1:0 у полуфиналној серији која се игра до две победе. Црвено-бели захваљујући тројкама савладали "вечитог" ривала, Рочести најефикаснији у победничком тиму. Други меч истих ривала игра се у среду (20.30), док се у другом полуфиналу састају ФМП и Борац.

Црвена звезда повела је са 1:0 у полуфиналној серији против Партизана, пошто је у првом мечу као домаћин однела победу над "вечитим" ривалом од 87:62.

Не превише квалитетан "вечити" дерби Звезда је добила захваљујући маестралној партији Тејлора Рочестија у првом полувремену, као и одличном шуту за три поена.

Партизан је боље ушао у меч, повео са 10:5, али је Звезда серојим од 15:0 преузела вођство и разлику до краја меча стигла до убедљивог тријумфа.

Последњи напад црно-белих одбијен је средином треће деонице, када су црно-бели пришли на само пет поена заостатка.

Црвено-бели су још једном тројкама стигли до двоцифрене предности (на крају 13/33), а Партизан од тог тренутка није успео да се врати у меч.

Рочести је завршио сусрет са 22 поена, од чега је чак 20 постигао у првом полувремену, а постигао је и првих 11 поена за свој тим на мечу. Ален Омић меч је завршио са 15 поена.

Најефикаснији у тиму Партизана био је Кваме Вон са 16 поена, Вилијамс-Гос додао је 12, а Гагић 10.

Други меч истих ривала на програму је у среду од 20.30, а домаћин ће бити екипа Партизана.

У другом полуфиналу састају се ФМП и чачански Борац

Пласман у финале обезбедиће екипа која прва оствари две победе.

Овако је протекао меч у хали "Александар Николић":

19.53 – Крај меча, Звезда је савладала екипу партизана са 87:62 и повела са 1:о у полуфиналној серији.

19.43 – До краја меча остала су четири минута, а Звезда има убедљиву предност 76:58.

19.27 – Одбила је Звезда напад црно-белих, па после три четвртине има предност од 61:52.

Партизан је у неколико наврата стизао на пет поена заостатка, али Човић и Давидовац тројкама враћају сигурну предност домаћину.

19.15 – Партизан, после четири минута игре у трећој деоници, смањује на 48:43. Тајм-аут тражи Миленко Топић.

19.05 – Настављен је меч.

18.50 – Полувреме, Црвена звезда – Партизан 41:33.

Звезда води захваљујући шуту за три поена (8/20), док Партизан не успева да нађе ритам у нападу. Рочести је већ постигао 20 поена, на другој страни Вилијамс-Гос има 10.

18.36 – Средина игре у другој четвртини, Звезда захваљујући шуту за три поена има двоцифрену предност 34:22.

18.23 – После прве четвртине Звезда води 23:15.

Звезда серијом од 15:0 стиже до предности, коју чува до краја прве деонице. Рочести најефикаснији на мечу са 14 поена, на другој страни Величковић има седам.

18.14 – Звезда преокреће резултат серијом од 12:0, Тејлор Рочести већ је постигао 14 поена (тројке 3/3). На другој страни брине повреда скочног зглоба Вање Маринковића, изгледа као да је за њега меч завршен.

18.10 – Бољи почетак утакмице за Партизан, који после пет минута игре води 10:5.

18.00 – Почео је меч у хали "Александар Николић".