Торонто и даље "меље" код куће, Јокићев Денвер бољи од шампиона, Тео и Богдан солидни

Кошаркаши Торонта победом над Филаделфијом од 102:86 продужили су победничку серију на свом паркету на 11 мечева, док је Денвер предвођен Јокићем прекинуо серију Голден стејта тријумфом од 96:81 Теодосић и Богдановић солидни у поразима својих тимова.

У последњем мечу пред католички Божић, екипа Двена Кејсија је заслужено и чини се рутниски надиграла тим из Пенсилваније.

Екипа из Канаде је током готово целог тока меча био у вођству, док су гости тек повремено озбиљније претили, али не довољно да спрече 11. узастопну домаћу победу "репторса".

Пословично најбољи у победничком саставу био је Демар Дерозан са 29 поена, пратили су га Ибака са 17 и Лаури са 12 поена, док је код "Филе" бољи од осталих био Дарио Шарић са 17 кошева.

Ембид са 14 и Симонс са свега 10 поена нису баш имали најбоље вече.

Условно говорећи највећу победу ноћас остварили су Денвер нагетси Николе Јокића, који су у Оукленду савладали актуелног шампиона Голден стејт са 96:81.

Српски центар био је један од најзаслужнијих за тај резултат, с обзиром да је за 37 минута у игри убацио 18 поена (шут 9/16), ухватио девет скокова и поделио четири асистенције, уз по блокаду и украдену лопту.

У пораженом саставу Кевин Дурент је имао дабл-дабл учинак од 18 поена и 10 скокова.

Лос Анђелес клиперси нашег Теодосића су помало неочекивано поражени од Мемфиса са 115:112, уз солидну ролу српског плеја.

Милош је играо 32 минута и искористио их је за девет поена, четири аситенције и један скок.

Најефикаснији у његовом тиму био је Вилијамс са 36 поена, док је код победника Тајрик Еванс убацио 30 поена.

Сакраменто је доживео 20. пораз у сезони и то против Сан Антонија - 108:99.

Богдан Богдановић је за 29 минута постигао 15 поена, уз по један скок и аистенцију.

Хилд је имао девет поена више од српског бека и био најефикаснији код "краљева", док је на другој страни нову сјајну утакмицу одиграо Ламаркус Олдриџ, са 29 поена и десет скокова.