Немци нису издржали, Шпанија убедљиво до полуфинала

Кошаркаши Шпаније савладали су Немачку са 84:72 и постали први полуфиналисти овогодишњег Евробаскета. Немци добро почели, држали се 25 минута, а онда је Марк Гасол одлучио победника. Противник "фурије" у полуфиналу биће селекција Словеније која је победила Летонију.

Први четвртфинални дуел, утакмица између Шпаније и Немачке, био је неизвестан у првих 25 минута, а онда се Марк Гасол постарао да "фурија" стигне до 13. узастопне победе на континенталним шампионатима и пласира се у полуфинале овогодишњег у Истанбулу.

А Немци су добро почели. Повели су са 11:2, одично играли одбрану и бранили шут Шпаније за три поена. Ипак, Пау Гасол је повукао европске шампионе и вратио их у живот, па смо до средине треће деонице гледали изједначени дуел.

Онда се пробудио Марк Гасол, везао три тројке и донео чети Серђа Скариола двоцифрену предност.

Искусна екипа, као што је шпанска, није имала превише проблема да одржи предност у последњој деоници, па ће Шпанија у четвртак играти у полуфиналу против бољег из дуела између Словеније и Летоније.

Марк Гасол је меч завршио са 28 поена и десет скокова, његов старији брат додао је 19, а Родригез 11.

У немачком тиму, по обичају, најефикаснији је био Денис Шредер са 27 поена и осам асистенција, док је још једини расположен био Данијел Тајс са 15 поена.

Противник Шпаније у полуфиналу биће селекција Словеније која је са 103:97 славила над Летонијом.

Овако је протекао први четвртфинални меч на Евробаскету:

19.28 – Крај меча, Шпанија је савладала Немачку са 84:72 и пласирала се у полуфинале Евробаскета.

19.16 – Средина игре у последњој четвртини, Шпанија одржава предност – 74:62.

19.03 – После три четвртине, Шпанија има великих 12 поена предности – 65:53.

Невероватна деоница Марка Гасола, који је већ стигао до 26 поена, постигавши три тројке у финишу треће четвртине. Пау Гасол је постигао 14. Шредер најефикаснији у немачком тиму са 18 поена, Ло је додао девет, Тиман осам.

Шпанци су тројкама направили лепу залиху, укупно су их постигли девет на утакмици (Марк Гасол четири).

18.57 – Два минута остало је до краја треће четвртине, Шпанија води са 56:50.

Везали су Шпанци три тројке (Састре, Родригез, Марк Гасол) и имају најубедљивију предност од почетка меча.

18.50 – Средина игре у трећој четвртини, нерешено је – 43:43.

Шредер држи неизвесност, постигао је 16 поена, на другој страни Пау Гасол има 14.

18.42 – Настављен је меч.

18.27 – Полувреме, Шпанија води са 34:33.

Изједначен меч у Истанбулу. Пау Гасол је постигао 12 поена, Марк осам. На другој страни Шредер има десет, Ло осам. И једни и други шутирају тројке 3/11, док Немци нешто боље шутирају за два поена.

18.21 – Три минута до полувремена, Шпанија води са 32:27.

Потпуно су стали Немци у нападу, ни Шредер не може да погоди, па Шпанци из минута у минут повећавају своју предност. Сада тајм-аут мора да тражи селектор Немачке Флеминг.

18.15 – Четири минута игре у другој четвртини, Шпанци су стигли до изједначења – 27:27.

Појачала је "фурија" одбрану, Немци све теже долазе до коша, али и даље држе Шпанију на малом броју постигнутих поена.

18.05 – После првих десет минута, Немачка води против Шпаније са 19:16.

Вратили су се Шпанци у живот захваљујући браћи Гасол (Пау осам, Марк шест поена), али Немачка и даље води. Већи број играча уписао се у листу стрелаца, предводи их Шредер са шест поена.

17.52 – Одличан почетак Немачке, која после више од четири минута игре води са 11:2. Скариоло је принуђен да тражи тајм-аут.