Звездино загревање пред "вечити дерби" - рутинска победа црвено-белих против Железничара

Фудбалери Црвене звезде савладали су на домаћем терену Железничар резултатом 3:0 у мечу 30. кола Суперлиге Србије.

Црвено-бели су на тај начин дошли до шесте везане лигашке победе и учврстили се на првом месту на табели са седам бодова више од Партизана који има утакмицу мање.

Звезда је у нешто споријем ритуму започела меч, те је Железничар у првих пола сата игре прилично добро парирао фаворизованом ривалу, не дозволивши му велики број шанси и посед лопте.

Међутим, како се први део игре ближио крају, екипа Владана Милојевића је била све опаснија, а најбољу шансу пропустио је Мирко Иванић.

Међутим, искупио се Иванић у смирај првог дела када је одлично реаговао на центаршут Османа Букарија и главом скренуо лопту у мрежу.

У другом полувремену је Звезда заиграла значајно офанзивније, оставивши гостима мало просотра за маневар. Промашили су црвено-бели неколико изгледних прилика, да би у 72. минуту решили питање победника.

Резервиста Александар Катаи је само минут након што је крочио на терен одлично пронашао Шерифа Ендиајеа, а Звездин центарфор рутински савладао голмана гостију Милана Мијатовића.

Победу Звезде потврдио је Питер Олајинка након додавања Јована Шљивића.

Црвено-бели у првом колу плеј-офа играју дерби са Партизаном, док Железничар очекује велика борба за опстанак.