Тотенхем се лоше провео у Њукаслу

Фудбалери Њукасла убедљиво су на свом терену победили Тотенхем резултатом 4:0 у првој утакмици 33. кола енглеске Премијер лиге.

Тотенхем је претрпео тежак пораз у Њукаслу који би могао да га кошта у трци за место које води у Лигу шампиона. Екипа из Лондона је пала на пето место на табели, има једнак број бодова (60) као Астон вила, али и слабију гол-разлику.

Њукасл је тријумфом бар до вечерас прескочио Манчестер јунајтед и избио на шесту позицију, али је још увек десет бодова далеко од Тотенхема и петог места вредног пласмана у Лигу Европе.

Домаћи су већ након првог полувремена имали два гола предности, а мрежу Тотенхема су тресли Александер Исак у 30. и Ентони Гордон два минута касније.

Исак је у 51. минуту постигао свој други погодак на мечу, а Гордон се други пут уписао међу асистенте пошто је Фабијан Шер у 87. минуту искористио његов добар центаршут и главом лопту спровео у мрежу.