"Вечити дерби" - подела бодова на "Рајку Митићу"!

Вечити дерби, 151. по реду, завршен без победника. Црвена звезда повела у 85. минуту, Партизан у зауставном времену стигао до изједначења. Обе екипе меч завршиле са играчем мање на терену, искључени Рендулић и Евертон. Звезда се приближила освајању титуле, остала на 14 бодова предности у односу на црно-беле.

Фудбалери Црвене звезде и Партизана одиграли су 1:1 у 31. колу Супер лиге Србије, првом у плеј-офу такмичења.

Оба гола постигнута су у самом финишу меча. Звезда је повела лепим поготком Предрага Сикимића у 85. минуту.

Црвено-бели су у петом минуту надокнаде остали без Зорана Рендулића, који је добио други жути картон спречавајући контранапад црно-белих.

Партизан је после тога напао, а неко из Звездине одбране је избацио лопту из шеснаестерца, на коју је налетео Евертон и са више од 30 метара донео Партизану изједначење, после великог кикса Кахримана.

Евертон је одмах потом добио други жути картон, тако да су оба тима завршила са по 10 играча.

Звезда је сада прва на табели са 42 бода, док је Партизан трећи са 28. Другопласирани Чукарички има 30.

Партизан у следећем колу дочекује Чукарички, а Звезда иде у госте Борцу.

Овако је протекао 151. вечити дерби:

20.01 - Крај меча, Црвена звезда - Партизан 1:1.

19.58 - Евертон је искључен, пошто је добио други жути картон због провоцирања навијача.

19.57 - ГОООЛ! Партизан долази до изједначења у последњим тренуцима меча. Стрелац је Евертон, после великог кикса Кахримана!

19.56 - Звезда ће меч завршити са играчем мање на терену, други жути картон добио је Рендулић.

19.53 - Истекао је 90. минут утакмице, Васић показује да ће се играти још четири минута.

19.48 - ГОООЛ! Звезда води од 85. минута, стрелац је Предраг Сикимић!

19.45 - Нова измена у Партизану, уместо Стевановића у игри је Влаховић.

19.43 - Најбољу прилику на мечу пропушта Катаи у 81. минуту, одлично је интервенисао Шаранов.

19.40 - Последња измена у Звезди, уместо Срнића у игри је Ристић.

19.36 - Саша Илић завршава свој 27. вечити дерби, уместо њега у игри је Божинов.

19.23 - Игра се 60 минута - и даље нема голова.

19.19 - Још једна измена у домаћем тиму, уместо Грујића на терену је Плавшић.

19.15 - Прва измена у Црвеној звезди, уместо повређеног Вијеире у игри је Сикимић.

19.08 - Смирила се ситуација на трибинама, почело је друго полувреме.

19.05 - Касни почетак другог полувремена због инцидената на северној трибини, где су као и увек смештени навијачи Црвене звезде.

18.50 - Пред крај првог полувремена дошло је до сукоба навијача Партизана и жандармерије на источној трибини стадиона Рајко Митић.

18.49 - После два минута надокнаде времена, судија Васић свира крај првог полувремена - 0:0.

18.32 - Пола сата игре - Партизан се полако ослобађа теренске иницијативе Црвене звезде и све озбиљније напада ка голу Кахримана.

18.17 - Прошло је 15 минута игре - Црвена звезда агресивнија и конкретнија, али без изгледних прилика пред головима Шаранова и Кахримана.

18.04 - Као по неком лошем обичају, дерби је прекинут већ у другом минуту због дима који се створио као последица коришћења пиротехнике.