Супер лига Србије

Партизан однео бодове из Чачка

Борац – Партизан 1:3 (крај). Партизан у Чачку забележио прву победу на гостовањима ове сезоне и освојио нова три бода. Дерби меч биће одигран у недељу у Београду, где другопласирана Црвена звезда дочекује водећи Јавор.

Фудбалери Партизана победили су у гостима Борац из Чачка са 3:1 у седмом колу Супер лиге Србије и тако остварили четврту победу у шампионату.

Голове за Партизан постигли су Никола Трујић у 37, Грегор Балажиц у 48. и Саша Лукић у 68. минуту. Стрелац за Борац био је Филип Кнежевић у 70. минуту.

Меч је одигран по врло слабом светлу, пошто рефлектори на стадиону у Чачку нису радили пуним капацитетом, тако да су ободи терена били у полумраку.

Партизан је тренутно трећи, са 12 бодова, пошто уз четири победе има и два пораза, а има и меч мање од осталих јер је утакмица са Радом била одложена због европских обавеза.

Ово је црно-белима прва победа у гостима ове сезоне, након пораза у Новом Пазару и Новом Саду.

Борцу је ово четврти узастопни меч без победе, и тако након почетка од три победе у три кола. Чачани сада имају три пораза и један нерешен меч.

Партизан је меч почео у другачијем саставу него раније, пошто из различитих разлога нису могли да рачунају на Мирослава Вулићевића, Дарка Брашанца, Абубакара Оумаруа и Андрију Живковића.

Шампион Србије у среду игра реванш меч баража за Лигу шампиона са БАТЕ Борисовим.

Дерби меч седмог кола игра се у недељу на стадиону "Рајко Митић", где Црвена звезда дочекује првопласирану екипу Јавора.

Осим дербија, у недељу се играју још два меча, а састају се Војводина - Нови Пазар у Вождовац - Чукарички.

Парови седмог кола Суперлиге Србије:

Раднички Ниш - Радник Сурдулица 1:1 (Трифуновић 14 - Ћулум 9)

Спартак - Металац 0:3 (Мердовић 33, Станојевић 45, Седлар 47)

ОФК Београд - Младост Лучани 0:1 (Рогач 8. аутогол)

Рад - Јагодина 0:0

Борац - Партизан 1:3 (Живковић 70 - Трујић 37, Балажиц 48, Лукић 68)

Црвена звезда - Јавор (19.00)

Војводина - Нови Пазар (19.00)

Вождовац - Чукарички (19.00)

Овако је протекао меч у Чачку:

20.50 - Завршен је меч у Чачку, Борац - Партизан 1:3.

20.29 - ГОЛ! Борац се не претаје без борбе, Филип Живковић смањује резултат на 3:1.

20.27 - ГОЛ! Саша Лукић постиже и трећи гол за црно-беле, који од 71. минута воде са 3:0.

20.05 - ГОЛ! Партизан на почетку другог полувремена дуплира предност. Стрелац је Балажиц у 50. минуту.

20.01 - Почело је друго полувреме у Чачку.

19.46 - Полувреме, Борац - Партизан 0:1.

19.38 - ГОЛ! Партизан води са 1:0, прелеп гол постигао је Никола Трујић.

19.00 - Почео меч у Чачку, где Борац дочекује екипу Партизана.