Партизан славио "уз звук сирене"!

Партизан – Спартак 2:1 (крај). Партизан голом младог Саше Лукића у 95. минуту савладао екипу Спартака. Радник из Сурдулице забележио историјску победу против Борца из Чачка. Црвена звезда, после серије оставки клупских челника, у недељу иде на "омражени" Врачар, овај пут на дуел против Вождовца.

Фудбалери Партизана освојили су нова три бода у Супер лиги, пошто су у изузетно занимљивом мечу савладали екипу Спартака са 2:1. Тријум црно-белима донео је голом у 95. минуту млади Саша Лукић.

Црно-бели су били бољи ривал. Суботичани су дошли у Београд да се бране, али су имали неколико добрих контранапада, па су у финишумогли и до сва три бода.

Партизан је повео у осмом минуту. После трећег корнера, лопта је стигла до Валерија Божинова, којем није било тешко да са два метра убаци лопту у гол Спартака.

Тим резултатом се отишло на одмор, а Суботичани су у јеку напада Партизана стигли до изједначења.

Фабрисио је био у дуелу са Плавшићем, деловало је као да је одузео лопту играчу Спартака, али је главни судија меча Петар Пипер ипак досудио прекршај. На сугестију помоћног судије, Пипер је показао на белу тачку и тиме изненадио све на стадиону Партизана.

Сигуран извођач најстроже казне у 59. минуту био је Владимир Торбица.

Од тог тренутка све се сели пред казнени простор Спартака. Голман Јанушевић био је на великим мукама, црно-бели имали прегршт прилика, али лопта једноставно није хтела у гол.

Све до петог минута судијске надокнаде, када се млади Саша Лукић фантастично снашао у казненом простору ривала, примирио лопту и закуцао је иза леђа Јанушевића.

Партизан је тако освојио девети бод у шампионату, док је Спартак остао на четири освојена бода.

Фудбалери Радника из Сурдулице забележили су своју прву победу у највишем рангу такмичења, пошто су на свом терену савладали Борац из Чачка са 1:0 у четвртом колу Супер лиге.

Радник је до историјског тријумфа дошао голом из пенала у 64. минуту. Једанаестерац је извео Славиша Стојановић, а прекршај је досуђен након што је Стефан Живковић играо руком у свом шеснаестерцу.

Чачани су меч завршили са 10 играча, пошто је Душан Јованчић у 79. минуту добио црвени картон због протеста.

Радник после четири кола има пет бодова, пошто осим победе има и два ремија. Борац је до овог кола био лидер на табели, пошто је имао све победе из прва три кола.

У другој поподневној утакмици, Јавор је на свом терену сигурно победио Рад са 3:0.

Тим из Ивањице славио је головима Николе Мараша у 39, Марка Доцића у 48. минуту и Јована Ђокића у надокнди меча.

Ово је Јавору била трећа победа, уз један пораз. Рад после четири кола има један тријумф, један реми и два пораза.

У првој утакмици 4. кола Суперлиге Србије фудбалери Новог Пазара савладали су Јагодину са 2:1.

Пазарци су забележили другу победу ове сезоне и са утакмицом више преузели друго место на табели, док је Јагодина четвртим поразом заредом остала на дну као једини тим без бодова.

Резултати и стрелци:

Јавор - Рад 3:0 (Мараш аутогол 39, Доцић 48, Ђокић 89)

Радник - Борац Чачак 1:0 (Стојановић 63. пенал)

Чукарички - ОФК Београд 1:0 (Павловић 8)

Металац - Раднички Ниш 0:2 (Земљанухин 52, Томић 67)

Партизан - Спартак 2:1 (Божинов 8, Лукић 95. - Торбица 59. пенал)

Одиграно у петак:

Јагодина - Нови Пазар 1:2 (Савковић 68 - Павловић 49, Ашковски 63)

Младост - Војводина (17)

Вождовац - Црвена звезда (17)

Овако је протекла суперлигашка субота:

20.58 - Завршен је меч, Партизан - Спартак 2:1. Завршена су и преостала две утакмице, Чукарички је савладао екипу ОФК Београда са 1:0, док је Раднички у Горњем Милановцу однео бодове Металцу - 0:2.

20.55 - ГОЛ! Партизан у петом минуту судијске надокнаде стиже до гола и вероватно победе. Гол је постигао Саша Лукић, што је његов први погодак за црно-беле у сениорској конкуренцији.

20.19 - ГОЛ! Спартак у 59. минуту стиже до изједначења, стрелац је Владимир Торбица са беле тачке.

Чини се да је Фабрисио Плавшића оборио ван казненог простора, али је судија Пипер показао на белу тачку.

19.48 - Полувреме у Београду, Партизан - Спартак 1:0. Полувреме је и на преостала два меча: Чукарички - ОФК Београд 1:0 и Металац - Раднички Ниш 0:0.

19.08 - ГОЛ! Партизан води са 1:0 од осмог минута, стрелац је Валери Божинов!

19.00 - Почела су још три меча Супер лиге: Партизан - Спартак, Чукарички - ОФК Београд и Металац - Раднички Ниш.

18.50 - Завршена прва два меча суботњег програма: Јавор - Рад 3:0 и Радник - Борац 1:0.

17.50 - Полувреме: Јавор - Рад 1:0 и Радник - Борац 0:0.

17.00 - Почела прва два меча данашњег програма, састају се Јавор - Рад и Радник - Борац.