Роналдо гура Португал ка ЕП, Фарани поново шокирали Грчку

Фудбалска репрезентација Португалије победила је у гостима селекцију Јерменије са 3:2 (1:1) у утакмици И групе квалификација за првенство Европе. Фарска Острва по други пут у квалификацијама савладала Грчку.

Екипа Паула Бента додатно се приближила пласману на шампионат у Француској и учврстила на првом месту групе у којој се налази и Србија.

Творац новог тријумфа поново је био Кристијано Роналдо, стрелац "хет-трика", којим је поништио фантастичан гол Маркоса Пизелија из слободног ударца за вођство Јермена.

Нападач мадридског Реала искористио је киксеве домаће одбране и у размаку од пола сата постигао три гола.

Јерменија је покушала да се врати након црвеног картона Тијага у 62. минуту, али све што је успела је да уведе неизвесност голом Хјара Мкојана десет минута касније.

Слично као Роналдо, и Роберт Левандовски је са три гола "гурнуо" селекцију Пољске корак ближе ка Европском првенству после убедљиве победе над Грузијом - 4:0.

Левандовски је у последња четири минута постигао три гола, а у стрелце се претходно уписао Аркадијуш Милик.

У мечу исте групе Република Ирска и Шкотска ремизирали су у британском дербију. Ирци су повели поготком Валтерса из офсајд позиције у финишу првог дела игре, али је Мелоуни изједначио резултат.

Највеће изненађење приредили су фудбалери Фарских Острва, који су поновили успех из Грчке и истог ривала победили на свом терену - 2:1.

Хансон и Олсен продубили су још већу кризу грчког репрезентативног фудбала, чији фудбалери се сада налазе на последњем месту Ф групе са два бода.

Светски шампион Немачка забележио је убедљиву победу против Гибралтара у гостима 7:0, а истакао се нападач Андре Ширле са три гола.

Резултати и стрелци:

Група Д

Пољска - Грузија 4:0 (Милик 62, Левандовски 89, 90+2, 90+3)

Република Ирска - Шкотска 1:1 (Валтерс 38. - Мелоуни 47)

Гибралтар - Немачка 0:7 (Ширле 28, 65, 71, Крузе 47, 81, Гиндоган 51, Белараби 57)

Табела: Пољска 14, Немачка 13, Шкотска 11, Ирска 9, Грузија 3, Гибралтар 0.