Победа Ситија у сенци повреде Силве, Тотенхем славио у Њукаслу

Фудбалери Манчестер ситија победили су на свом терену Вест Хем са 2:0 (2:0) у мечу 33. кола енглеске Премијер лиге. Тешка повреда Давида Силве. Тотенхем славио на гостовању у Њукаслу – 1:3.

Сити је прекинуо серију од два везана пораза у првенству и приближио се градском ривалу Јунајтеду, који на трећем месту има бод предности.

Актуелни првак Енглеске повео је у 18. минуту ауто голом Колинса, а коначни резултат постигао је Серхио Агуеро 18 минута касније.

Меч је обележила и тежа повреда Давида Силве, који је у 58. минуту изнет са терена.

Он је одведен у болницу после повреде коју је задобио у дуелу са играчем Вест Хема Чеиком Кујатеом, који га је током данашње премијерлигашке утакмице ударио лактом у лице.

Силва је повређен у другом полувремену, лекари су му седам-осам минута указивали помоћ на терену, давали су му и кисеоник, а затим је на носилима изнет са терена и одведен у болницу.

Сумња се да је Силва задобио прелом јагодичне или виличне кости. Кујате је добио жути картон због тог инцидента.

Српски репрезентативац Александар Коларов одиграо је цео меч за домаћи тим.

Тотенхем славио у Њукаслу

Фудбалери Њукасла победили су у гостима екипу Њукасла са 3:1 (1:0) у мечу 33. кола енглеске Премијер лиге.

Стрелци за Тотенхем били су Насер Чадли у 30, Кристијан Ериксен у 53. и Хари Кејн у 90, док је гол за Њукасл Џек Колбек у 46. минуту.

Лондонски тим задржао је шансе да наредне сезоне заигра у Лиги Европе, пошто се на петом месту изједначио са Ливерпулом и Саутемптоном.