Наполи декласирао Волфсбург

Наполи и Севиља забележили су победе у првим мечевима четвртфинала Лиге Европе, док победника није било у утакмицама Динамо Кијев - Фјорентина и Клуб Бриж - Дњепар.

Наполи је у дербију рунде практично осигурао пласман у полуфинале, пошто је славио у Волфсбургу са 4:1.

Италијани су убедљиво победили другопласирани тим Бундеслиге, али резултат не одсликава право стање на терену.

Волфсбург је имао иницијативу, али је голман Маријано Андухар вечерас био сјајан. Фудбалери Наполи били убитачни из контри, а Марек Хамшик и Гонзало Игуаин користили су све кардиналне грешке одбране Волфсбурга.

Амбициозни кијевски Динамо био је на корак од минималног тријумфа против Фиорентине, али је Кума Бабакар голом у 90. минуту изједначио резултат. Претходно је Џермејн Ленс довео свој тим у вођство на истеку пола сата, када је шутирао са ивице казненог простора, а лопта закачила Ненада Томовића и преварила голмана Фиоретине Нета.

Фудбалери Севиље у Санкт Петербург путују са предношћу од 2:1. Зенит је имао вођство 20 минута пре краја, али су Карлос Бака и Денис Суарез донели преокрет браниоцу трофеја Лиге Европе.

Некадашњи млади репрезентативац Србије Милан Родић играо је за Зенит до 64. минута када га је заменио Моглиевиц.

У сусрету у Брижу између истоименог противника и Дњепра није било голова.

Резултати и стрелци:

Клуб Бриж - Дњепар 0:0
Динамо Кијев - Фиорентина 1:1 (Ленс 32. - Бабакар 90)
Севиља - Зенит 2:1 (Бака 73, Суарез 88. - Рјазанцев 29)
Волфсбург - Наполи 1:4 (Бентнер 80.- Игуаин 15, Хамшик 23, 64, Габијадини 77)

Реванш утакмице четвртфинала Лиге Европе на програму су 23. априла.

Овако је протекао меч измећу Волфсбурга и Наполија

22.58 - Крај. Завршени су први мечеви четвртфинала Лиге Европа. Резултати: Волфсбург - Наполи 1:4, Бриж - Дњепар 0:0, Динамо Кијев - Фјорентина 1:1 и Севиља - Зенит 2:1.

22.43 - ГОООЛ! - Само три минута касније Николас Бентнер постиже први погодак на мечу за Волфсбург - 4:1.

22.40 - ГОООЛ! - Потпуни дебакл Волфсбурга, Маноло Габиадини у 77. минуту повећава предност Наполија на 4:0.

22.28 - ГОООЛ! Марек Хамшик постиже у 64. минуту свој нови погодак за великих 3:0.

22.09 - Настављени мечеви.

21.54 - Резултати на полувремену: Волфсбург - Наполи 0:2, Бриж - Дњепар 0:0 , Динамо Кијев - Фјорентина 1:0 и Севиља - Зенит 0:1.

21.30 - ГОООЛ! Шок у "вучјој јазбини", Марек Хамшик постиже погодак за "наполитанце" за 2:0.

21.20 - ГОООЛ! Игуаин доводи Наполи у вођство већ у 15. минуту меча.

21.05 - Почели су четвртфинални мечеви Лиге Европа: Волфсбург - Наполи, Бриж - Дљепар, Динамо Кијев - Фјорентина и Севиља - Зенит.