Чукарички и Партизан за трофеј Купа Србије

Фудбалери Партизана пласирали су се у финале Купа Србије, пошто су и у реванш утакмици савладали Јагодину. Црно-бели су победили 2:0 и са укупних 5:0 отишли у финале, где ће им противник бити Чукарички који је у двомечу полуфинала био бољи од градског ривала Вождовца (2:0, 4:1). Финале ће се играти 20. маја.

Фудбалери Партизана пласирали су се у финале Купа Србије пошто су у Јагодини, у реванш утакмици полуфинала, савладали истоимену домаћу екипу са 2:0.

Први меч у Београду црно-бели су добили са 3:0.

Изабраници Зорана Милинковића рутински су прошли у финале новом победом над Јагодинцима коју су обезбедили још у првом полувремену.

Талентовани Иван Шапоњић затресао је мрежу домаћина већ у 3. минуту, Андрија Живковић повећао је предност у 27, па је у наставку утакмице Партизан опуштеном игром контролисао меч и без проблема дошао до успеха.

Шапоњић, који има само 17 година и осам месеци, постао је други најмлађи стрелац у историји црно-белих, иза Стевана Јоветића.

Фудбалери Чукаричког пласирали су се у финале Купа Србије, пошто су у оба полуфинална сусрета савладали екипу Вождовца.

Чукарички је у гостима победио са 4:1, и након тријумфа пре три недеље на Бановом брду са 2:0, укупним резултатом 6:1 прошао је даље.

Стрелци за Чукарички били су Никола Стојиљковић у седмом и 74, Славољуб Срнић у 63. и Станиша Мандић у 90. минуту. Погодак за домаћина постигао је Немања Златковић у 14. из пенала.

Посебно се истакао гол Срнића, који је после центаршута капитена Игора Матића, петом у паду захватио лопту и савладао голмана домаће екипе Немању Супића.

Вождовац је утакмицу завршио са играчем мање, пошто је Томе Китановски добио директан црвени картон због намерног ударања Филипа Стојковића.

Овако су протекли полуфинални мечеви Купа Србије:

20.50 - Крај меча, Партизан је други финалиста Купа Србије!

19.46 - Полувреме у Јагодини.

19.27 - ГООООЛ! Партизан повећава предност у Јагодини на 0:2, стрелац Андрија Живковић у 27. минуту.

19.03 - ГООООЛ! Иван Шапоњић доводи црно-беле у вођство већ у трећем минуту меча - 0:1.

19.00 - Почео и други реванш меч полуфинала између Јагодине и Партизана.

18.18 - Крај меча, Чукарички је савладао Вождовац са 1:4 и пласирао се у своје прво финале националног купа.

18.15 - Нови гол у мрежи Супића - сјајну контру у 90. минуту успешно је завршио Мандић за 1:4.

18.00 - ГООООЛ! Никола Стојиљковић погађа у 74. минуту за великих 1:3.

17.57 - Домаћин ће у наставку играти са десет играча - Китановски је због ударања противника добио црвени картон

17.49 - ГОООООЛ! Поново води Чукарички након спектакуларног гола Славољуба Срнића у 64. минуту меча, када је "штиклом" савладао голмана домаћина - 1:2.