Шкотска убедљива, историјски гол Гибралтара

Фудбалска репрезентација Шкотске победила је у Глазгову Гибралтар са 6:1, у утакмици петог кола Групе Д у квалификацијама за Европско првенство 2016. године и остварила трећу победу. Гибралтар постигао први гол у историји у званичном мечу.

На стадиону Хемпден парк у Глазгову, троструки стрелац био је Стивен Флечер, који је постигао голове у 29. минуту, 77. и 90. минуту. Шон Мелоуни постигао је два гола из једанаестераца, у 18. и 34. минуту, а стрелац за домаћи тим био је и Стивен Нејсмит у 39. минуту.

Први гол у историји Гирбралтара у једној званичној утакмици постигао је Ли Каскијаро у 20. минуту. Како су пренели британски медији, Каскијаро је по занимању полицијац, а код гола му је асистирао адвокат.

Гибралтар је од 2013. године члан Уефе, па му је дозвољено да игра квалификације за Европско првенство 2016. године у Француској.

Фудбалери Немачке победили су у Тбилисију Грузију са 2:0 и остварили трећу победу. До тријумфа су стигле, у групи Ф, селекције Северне Ирске и Румуније.

Резултати:

Д група:

Грузија - Немачка 0:2 (Ројс 39, Милер 44)

Шкотска - Гибралтар 6:1 (Малони 18. пенал, 34, Флечер 29, 77, 90, Нејсмит 39 - Каскијаро 20)

Република Ирска - Пољска 1:1 (Лонг 90+1 - Пешко 26)

Табела: Пољска 11 бодова, Шкотска и Немачка по 10, Република Ирска 8, Грузија 3, Гибралтар 0.