Кикс Челсија, Матић искључен

Фудбалери Челсија и Барнлија играли су у Лондону нерешено 1:1, док је Свонси код куће победио Манчестер Јунајдед са 2:1, у утакмицама 26. кола енглеске Премијер лиге. Сити убедљив против Њукасла (5:0).

Аутсајдер је шокирао великог фаворита на Стамфорд Бриџу, где је водећи погодак за Челси постигао Бранислав Ивановић већ у 14. минуту и најавио нови тријумф екипе Жозеа Муриња.

Чинило се да ће "плавци" рутински до сва три бода, међутим, Барнли се није предавао и пожртвованом игром стигао у завршници до драгоценог ремија у борби за опстанак.

Домаћин је последњих двадесетак минута играо без Немање Матића, који је зарадио црвени картон због неспортског понашања.

Манчестер Јунајтед је поразом у Велсу од 2:1 довео у питање учешће у Лиги шампиона, јер га је на табели претекао Арсенал, који је истим резултатом славио у гостима против Кристал Паласа.

Фудбалери Манчестер Ситија савладали су код куће екипу Њукасла са 5:0 и пришли водећем Челсију на пет бодова.

Меч на Етихаду решен је већ након 45 минута, Сити је стекао велика три гола предности, а у наставку само потврдио убедљиву победу.

Успеху је допринео и српски репрезентативац Александар Коларов, који је одиграо целу утакмицу.