Рад бољи од Славије, Чукарички од Дукле

Фудбалери Рада победили су Славију из Прага са 2:1 (1:0) у пријатељском мечу одиграном на припремама у Анталији. Чукарички на Кипру савладао чепку Дуклу са 3:0.

Рад је славио головима капитена Бранислава Милошевића у 15. из пенала и Ивана Марковића у 90, док је за једини стрелац за Чехе био Дамијен Буђема такође са "беле тачке" у 61. минуту.

Фудбалери Рада одлично су отворили меч, имали инцијативу и после неколико шанси повели голом Милошевића, након што је Достал играо руком у свом казненом простору.

Чешки тим је после тога кренуо офанзивније, али се голман Борис Радуновић истакао са неколико добрих одбрана после шутева Прошека и Достала.

Славија почетком другог дела игре изједначила пошто је Обрадовић оборио Прошека, а сигуран из пенала био је Буђема.

Само неколико минута касније Славија је имала нови пенал, али је Радуновић одбранио ударац Даме Диопа са 11 метара.

Казна за то стигла је у финишу меча, када је Марковић шутем са око 16 метара донео тријумф свом тиму.

Фудбалери Чукаричког савладали су екипу чешког прволигаша Дукле из Прага са 3:0, у другој контролној утакмици током припрема на Кипру за наставак сезоне.

Стрелци су били Никола Стојиљковић у 55. и 79. и Славољуб Срнић у 58. минуту.
Српски тим на Кипру је претходно победио кинеског суперлигаша Шиђиажуанг Јонгчан са 1:0.

У наредној провери Чукарички игра 11. фебруара проив домаће Параклише.