Јагодинци прекинули Партизанов низ!

Фудбалери Јагодине победили су Партизан у последњем мечу 10. кола Суперлиге и тиме прекинули победничку серију црно-белих. Стрелац јединог гола на мечу био је Јованчић у 55. минуту.

Популарни "Ћурани" су на свом терену савладали Партизан са 1:0 у десетом колу Супер лиге Србије.

Једини гол на мечу постигао је Владимир Јованчић у 55. минуту.

Поред тога што је уписао први пораз у сезони, Партизан је пао на друго место на табели Супер лиге Србије. Црно-бели сада имају 24 бода, бод мање од првопласиране Војводине, али и меч мање.

С друге стране, Јагодина је на десетом месту са са 11 бодова.

У првом полувремену Партизан је имао иницијативу и контролисао је игру, али није било изгледних прилика за гол. Друго полувреме почело је наставком иницијативе црно-белих, али је Јагодина прва стигла до предности.

Лоше је интервенисала одбрана Партизана, лопта је прелетела на другу страну казненог простора, одакле ју је Ђурић вратио до петерца где је био сам Јованчић тако да му није било тешко да лопту пошаље иза леђа голмана Партизана Милана Лукача.

Само неколико мунута после примљеног гола Партизан је имао велику прилику за изједначње, али Петар Грбић није искористио изгледну прилику, а најизгледнију шансу црно-бели су пропустили у 82. минуту када је Никола Дринчић шутем из даљине погодио стативу.

Црно-бели ће у среду играти против ОФК Београда, одложену утакмицу седмог кола.

У наредном, 11. колу Супер лиге Партизан на свом терену дочекује Војводину, док Јагодина гостује Доњем Срему.

Николић: Нисмо заслужили да изгубимо

Тренер фудбалера Партизана Марко Николић рекао је да његова екипа није заслужила да изгуби у Јагодини.

"Нисмо заслужили да изгубимо, 95 одсто утакмице смо играли на њиховој половини, они су се бранили. Имали смо прилика, Грбић је имао невероватну шансу, а Дринчић стативу. Они су, ја мислим, из јединог шута дали гол, али то је било њихово опредељење и они су искористили грешку наше одбране", рекао је Николић после меча.

Партизан у среду игра одложени меч седмог кола против ОФК Београда, а наредног викенда дочекује лидера Супер лиге, новосадску Војводину.

"Имамо прилике да се после меча са ОФК Београдом вратимо на врх, а онда нам долази Војводина. Ово није криза, тек је први пораз у домаћем првенству. Ако добијемо у среду и недељу онда то није криза. Ако не победимо онда можемо да причамо о кризи", рекао је Николић.

Тренер Јагодине Симо Крунић је рекао да се његова екипа борила и да морају да буду задовољни резултатом.

"Знали смо шта Партизан има, осам утакмица нису изгубили, то је за респект. Знали смо шта да радимо и успели смо да победимо. Сада нас чекају нова искушења", рекао је Крунић.

Овако је протекао меч у Јагодини:

18.51 - Крај меча, Јагодина је славила против Партизана минималним резултатом - 1:0.

18.40 - Сјајним ударцем са 15-ак метара Дринчић је матирао голмана домаћих али се испречила статива...

18.10 - Гооол! Јагодина води 1:0! Стрелац је био бивши играч црно-белих Јованчић у 55. минуту.