Нови пораз Дортмунда, девет голова у Франкфурту

Борусија из Дортмунда "везала" четврти пораз. Хановер однео бодове из Дортмунда. Чак девет голова на утакмици Ајнтрахт - Штутгарт. Хофенхајм не зна за пораз.

Фудбалери Борусије из Дортмунда изгубили су на свом терену од Хановера са 0:1, у утакмици деветог кола Бундеслиге и претрпели шести пораз у првенству.

Једини гол на утакмици постигао је Хироши Кијотаке из слободног ударца у 61. минуту.

Борусија је имала много прилика, али је голман Хановера Рон Роберт Цилер одлично бранио и обезбедио Хановеру четврту победу у сезони.

Екипа Јиргена Клопа после девет кола заузима 15. место са седам бодова, док је Хановер на седмом месту са 13 бодова.

Хофенхајм је победио Падерборн са 1:0 и попео се на друго место на табели. Победоносни гол постигао је Кевин Фоланд у 73. минуту.

Хофенхајм на другом месту на табели има 17 бодова, три мање, али и утакмицу више од првопласираног Бајерна из Минхена, који сутра игра

против Борусије из Менхенгладбаха. Падерборн заузима осмо место на табели са 12 бодова.

Штутгарт је на гостујућем терену победио Ајнтрахт са 5:4 и остварио другу победу у сезони, Херта је као домаћин победила Хамбург са 3:0, а Аугсбург је такође као домаћин победио Фрајбург са 2:0.

Резултати и стрелци 9. кола Бундеслиге:Борусија Дортмунд - Хановер 0:1 (Кијотаке 61)

Аугзбург - Фрајбург 2:0 (Верхег 11. пенал, Алтинтоп 67)

Хофенхајм - Падерборн 1:0 (Фоланд 73)

Херта - Хамбург 3:0 (Бен Хатира 59, 85, Хејтинга 65)

Ајнтрахт - Штутгарт 4:5 (Мадлунг 21, 65, Меир 57, Аигнер 61- Харник 34, 36, Гентнер 51, 84, Вернер 82)