Ђорђевић срушио "Виолу" у Фиренци

Фудбалери Лација победили су у Фиренци екипу Фјорентине са 2:0 (1:0) у седмом колу италијанске Серије А, а први гол на мечу постигао је српски нападач Филип Ђорђевић. Тријумф Милана и (коначно) Палерма. Сампдорија и даље не зна за пораз. Реми Интера и Наполија.

У победи против Фјорентине, нови гол у дресу Лација постигао је српски репрезентативац Филип Ђорђевић.

Ђорђевић је у 35. минуту искористио асистенцију италијанског репрезентативца Антонија Кандреве и из петерца савладао голмана Нета, док је коначан резултат поставио Сенад Лулић у финишу меча.

Репрезентативцу Србије је гол у Фиренци био пети ове сезоне у Серији А, пошто је претходно постигао гол Сасуола и "хет трик" против Палерма.
За домаћи тим цео меч је одиграо Ненад Томовић.

Фудбалери Милана победили су на гостовању Верону са 3:1, а победе су забележили и Лацио, Палермо и Торино.

Милан је до четврте победе у сезони дошао головима Кеисуке Хонде у 27. и 56. минуту, док је један гол гостију био дело домаћег играча Рафаела Маркеса, који је у 31. минуту послао лопту у своју мрежу.

Једини гол за Верону постигао је Николас Лопес три минута пре краја меча.

Фудбалери Аталанте су са 1:0 савладали Парму, а једини гол на мечу постигао је Ричмонд Боакје у 90. минуту.

Истим резултатом је Торино победио Удинезе, а стрелац победоносног гола је био Фабио Кваљарела у 62. минуту.

Палермо је био бољи од Чезене са 2:1, док су Каљари и Сампдорија Синише Михајловића поделили бодове, одигравши 2:2.

Фудбалери Интера и Наполија играли су у Милану нерешено 2:2.

Наполи је повео преко Хозеа Каљехона у 79, а Интер је изједначио три минута касније голом Фредија Гуарина, који је постигао погодак минут пошто је ушао у игру.

Нову предност гостујућој екипи донео је Каљехон својим другим голом у 90. минуту, али је Интер дошао до бода поготком Ернанеса у другом минуту судијске надокнаде времена.