Јувентус пао под Везувом!

Наполи савладао Јувентус са 2:0 у дербију кола италијанске Серије А. Екипа Лација тријумфовала је у мечу са Пармом - 3:2, чиме је остала један од кандидата за излазак на евро сцену наредне сезоне. Верона победила након пет кола. Реми Сампдорије и Фјорентине.

Фудбалери Лација су у 31. колу италијанске Серије А победили Парму са 3:2 и тако остали у трци за место које води у Лигу Европе.

Лацио је до победе дошао головима Лулића у 15. минуту, Клосеа у 67. и Кандреве у 90. минуту, док су за Парму стрелци били Бијабијани у 26. и Сијани аутоголом у 81. минуту.

Верона је после пет кола остварила победу у Серији А, против Ђенове резултатом 3:0, а јунак утакмице је двоструки стрелац Лука Тони.

Успех је тим већи јер је Верона цело друго полувреме играла са фудбалером мање, после искључења Албертација.

Голове за Верону постигли су Донадел у 35. минуту и Лука Тони у 88. и 90. минуту.

Сампдорија је поделила бодове са Фјорентином - 0:0 и заостаје на табели на 12. месту за Миланом један бод.

Фудбалери Наполија победили су Јувентус у дербију 31. кола Серије А са 2:0 (1:0) и прекинули Серију Старе даме од 22 меча без пораза.

Последњи пут актуелни шампион поражен је још 20. октобра прошле године на гостовању Фиорентини са 4:2.

Голове за Наполи постигли су Каљехон у 37. и Мертенс у 81. минуту.