Нови тријумф Михајловића!

Сампдорија игра све боље од доласка Синише Михајловића на кормило екипе, а све то прате и бољи резултати. Екипа из Ђенове забележила је другу победу у низу, овога пута против Кјева у Верони (0:1). Максимовићев Торино бољи од Удинезеа наших Душана Басте и Жељка Бркића. Јувентус убедљив против Сасуола, Наполи савладао Интер у дербију кола.

Фудбалери Сампдорије победили су Кјево у Верони са 1:0 (1:0) у мечу 16. кола Серије А, што је у лиги други тријумф заредом изабраника Синише Михајловића.

Гол одлуке постигао је Бразилац Едер у 16. минуту, на асистенцију Анђела Паломба.
У екипи Сампдорије свих 90 минута одиграо је репрезентативац Србије Ненад Крстичић.

Торино је славио у гостима против Удинезеа са 2:0, головима Александера Фарнеруда и Ћира Имобилеа, а за домаћи тим целу утакмицу су одиграли Жељко Бркић и Душан Баста. Свих 90 минута за за Торино одиграо је Никола Максимовић.

Лацио је прекинуо низ од шест утакмица без победе у Серији А победом над Ливорном од 2:0.

Стрелац оба поготка за Римљане био је немачки репрезентативац Мирослав Клосе.

Фудбалери Јувентуса убедљиво су на свом терену победили Сасуоло са 4:0.

Хет-трик за клуб из Торина постигао је Карлос Тевес, док је један голдао Федерико Пелузо.

Екипа Наполија савладала је на свом Сан Паолу милански Интер у дербију кола. Голове за Наполитанце постигли су Игуаин, Каљехон, Мертенс и Џемаили, док су мрежу погађали за нероазуре Камбијасо и Нагатомо.