Војводина протутњала Малтом

У првом колу квалификација за Лигу Европе, фудбалери Војводине победили су екипу Хибернијанса са Малте са 4:1. Реванш у Новом Саду наредног четвртка.

Фудбалери Војводине победили су екипу Хибернијанса са Малте са 4:1 (2:0) у првом колу квалификација за Лигу Европе.

Војводина је кључну предност стекла у самом финишу првог полувремена. Новосађани су повели голом Петра Шкулетића у 40. минуту, на асистенцију Енвера Аливодића. Само три минута касније још једном се затресла мрежа Хибернијанса, а овог пута је стрелац био домаћи фудбалер Родолфо Соарес.

Трећи гол за Војводину је постигао Абубакар Оумару у 50. минуту. Домаћин у 78. минуту није реализовао пенал, али је Хибернијанс већ у наредном минуту успео да смањи резултат после гола Обине Обиефулеа. Коначан резултат поставио је Косовић само четири минута касније.

Реванш утакмица игра се следећег четвртка у Новом Саду, на стадиону Карађорђе од 20.30.

Уколико прођу прво коло, што је сада готово извесно, Новосађани ће у другом највероватније играти против мађарског Хонведа, који је данас у Нуикшићу победио екипу Челика са 4:1.