"Љубичасти" у серији

Фиорентина је на свом терену успела да упише трећу победу у низу, Томовић одиграо је цео меч за "љубичасте", Љајић посматрао са клупе. Катанија "разбила" Лацио, Ђенова доживела четврти пораз заредом. Удинезе однео бод из Болоње.

Фудбалери Фиорентине и Катаније забележили су данас убедљиве победе у утакмицама 11. кола италијанске Серије А.

Фиорентина је на свом терену са 4:1 савладала Каљари и претекла Лацио на четвртом месту на табели.

Голове за домаћина постигли су Родригез у 14, Јоветић у 50, Тони у 54 и Квадрадо у 85. минуту, док је једини стрелац за Каљари био Казарини.

Српски репрезентативац Ненад Томовић одиграо је цео меч за "љубичасте", док је Адем Љајић остао на клупи за резерве.

Катанија је код куће декласирала Лацио са 4:0, а питање победника било је решено после пола сата игре.

Лошу форму потврдила је Ђенова која је против последњепласиране Сијене доживела четврти пораз заредом - 1:0.

Српски фудбалер Бошко Јанковић одиграо је свих 90 минута за поражени тим, баш као и Жељко Бркић и Душан Баста за Удинезе који је однео бод из Болоње (1:1).

Наполи није успео да савлада Торино , који је до бода у Напуљу стигао у 91. минуту.

Резултати и стрелци 11. кола Серије А:

Пескара - Парма 2:0 (Абрускато 49, Вајс 90)
Болоња - Удинезе 1:1 (Дијаманти 46 - Ди Натале 73)
Катанија - Лацио 4:0 (Гомез 9,28, Лоди 25. пенал, Баријентос 69)
Фиорентина - Каљари 4:1 (Родригез 14, Јоветић 50, Тони 54, Квадрадо 85 - Казарини 43)
Наполи - Торино 1:1 (Кавани 6 - Сансоне 91)
Сампдорија - Аталанта 1:2 (Мареска 53 - Бонавентура 2, Де Лука 76)
Сијена - Ђенова 1:0 (Паћи 55)