Тесна победа Арсенала

Голом Артете, Арсенал савладао "ренџерсе" са 1:0. Рединг и Фулам одиграли одличан меч (3:3), Вест Хем поражен у Вигану са 2:1. Последњи меч дана играју Манчестер сити и Свонси.

Фудбалери Арсенала теже него што се очекивало победили си су данас екипу градског ривала Квинс парк ренџерса са 1:0 (0:0), у утакмици 9. кола Премијер лиге.

Мало је недостајало да екипа Арсена Венгера, после шокантног пораза у Лиги шампиона од Шалкеа, још једном разочара домаће навијаче.

Гости су у последњих десет минута меча ушли без Стефана Мбије, који је добио директан црвени картон, а победу "тобџијама" донео је Артета у 84. минуту.

Невероватан меч одигран је у Редингу где је Фулам био надомак победе против истоименог домаћег клуба.

Гости су два пута имали вођство, али је Рединг голом Хола Робсона - Кануа дошао до бода у самом финишу сусрета.

Без голова завршен је меч између Стоука и Сандерленда, док су раније данас фудбалери Астон Виле и Норвича одиграли нерешено 1:1 (1:0).

Резултати и стрелци 9. кола Премијер лиге:
Астон Вила - Норич 1:1 (Бенетеке 27 - Тарнер 79)
Арсенал - Квинс Парк Ренџерс 1:0 (Артета 84)
Рединг - Фулам 3:3 (Леигертвуд 26, Меклири 85, Робсон-Кану 90 - Гонзалес 61, Берд 77, Бербатов 88)
Стоук - Сандерленд 0:0
Виган - Вест Хем 2:1 (Рамис 8, Мекартур 47 - Томкинс 92)
Манчестер сити и Свонси играју од 18.30 сати.