Бундеслига

Зимска идила у Дортмунду

"Милионери" савладали Фрајбург са 2:0. Први гол за Дортмунд постигао је Суботић након прекида, коначан резултат поставио Марио Геце. Мајнц хет-триком Адама Салаја победио Хофенхајм. Џеферсон Фарфан обезбедио бодове Шалкеу.

Фудбалски репрезентативац Србије Невен Суботић постигао је данас гол у победи Борусије Дортмунд од 2:0 (0:0) против домаћег Фрајбурга у утакмици деветог кола Бундеслиге.

Меч је одигран у правом зимском амбијенту и терену прекривеним снегом, а актуелни првак Немачке није блистао после сјајне партије и победе против мадридског Реала у Лиги шампиона.

Вођство екипи из Дортмунда донео је Суботић у 54. минуту, после прекида који је извео Марко Ројс, а победу гостију потврдио је Марио Геце у 83. минуту.

Смена тренера у Волфсбургу је донела резлутат. Наследник Феликса Магата, Лоренц - Гинтер Кестнер, покренуо је последњепласирану екипу у првенству, која је са 4:1 савладала Фортуну на гостовању у Диселдорфу.

Убедљиву победу оставрио је и Мајнц код куће против Хофенхајма (3:0), а хет-трик за домаћина постигао је Мађар Адам Шалај.

После одличне партије и победе против Арсенала у Лондону, екипа Шалкеа се дуго мучила на свом терену против Нирнберга.

Тим из Гелезнкирхена је до шесте победе у првенству дошао након гола Џеферсона Фарфана у 77. минуту.

Резултати и стрелци деветог кола Бундеслиге:

Шалке - Нирнберг 1:0 (Фарфан 77)
Фрајбург - Борусија Дортмунд 0:2 (Суботић 54, Геце 83)
Мајнц - Хофенхајм 3:0 (Шалај 21, 46, 64)
Гројтер Фирт - Вердер 1:1 (Еду 8 - Петерсен 44)
Фортуна - Волфсбург 1:4 (Лангенеке 71. пенал - Дост 50, 64, Олић 53, Дијего 78. пенал)