Преокрет "Даме" у Ђенови

Јувентус, Лацио, Наполи и Сампдорије задржали стопостотан учинак у новом шампионату Италије. Душан Баста стрелац за Удинезе, Бошко Јанковић одиграо цео меч за Ђенову, Адем Љајић био је стартер у Фjорентини. Урош Ћосић дебитовао за Пескару.

Актуелни шампион из Торина био је бољи у гостима од Ђенове са 3:1, иако је домаћи тим водио до 61. минута.  Наполи је, такође са 3:1, победио Парму на свом терену, док је Лацио у Верони истим резултатом био успешнији од Кијева.

Сампдорија је победила у Пескари са 3:2, али на табели има осам бодова јер је уочи шампионата кажњена са бодом минуса. Урош Ћосић дебитовао је за Пескару и одиграо свих 90 минута, док је у екипи из Ђенове Ненад Крстичић добио шансу од 52. минута.

Преокет дана направила је Болоња која је до 72. минута губила на Олимпику од Роме са 2:0, а на крају славила са 3:2.

Од српских фудбалера у листу стрелаца уписао се Душан Баста, чији је Удинезе водио са 2:0 у Сијени, али на крају освојио само бод, док Жељко Бркић није био на голу екипе из Удина због суспензије.

Бошко Јанковић је одиграо веома добро цео меч за Ђенову против Јувентуса, Адем Љајић био је стартер у Фјорентини против Катаније и играо је до 63. минута када је уместо њега ушао повратник Лука Тони и после само два минута постигао гол. Цео меч за "љубичасте" одиграо је Ненад Томовић.

Резултати и стрелци трећег кола Серије А:

Ђенова - Јувентус 1:3 (Имобиле 18 - Ђакерини 61, Вучинић 78. пенал, Асамоа 84).
Наполи - Парма 3:1 (Кавани 3. пенал, Пандев 39, Инсиње 77 - Пароло 44).
Кијево - Лацио 1:3 (Пелисије 82. пенал - Хернанес 5, 74, Клосе 38).
Фиорентина - Катанија 2:0 (Јоветић 43, Тони 65).
Рома - Болоња 2:3 (Флоренци 7, Ламела 16 - Ђилардино 72, 90+1, Дијаманти 73).
Пескара - Сампдорија 2:3 (Целик 75, Капрари 90 - Макси Лопез 31, 76, Естигарибија 60).
Сијена - Удинезе 2:2 (Калајо 70, Зе Едуардо 82. пенал - Баста 3, Ди Натале 6).
Торино - Интер 0:2 (Милито 13, Касано 83)

Јуче: Палермо - Каљари 1:1, Милан - Аталанта 0:1