Милица Гардашевић исписала историју, злато у Златној лиги

Српска атлетичарка у дисциплини скок удаљ Милица Гардашевић освојила је златну медаљу у Златној лиги, прву у историји српске атлетике. Другим местом на финалном митингу у Мадриду успела је да се одржи на првој позицији у укупном скору и домогне се злата.

Милица Гардашевић је освојила Златну лигу у скоку удаљ, након што је на финалном митингу овог такмичења у Мадриду заузела друго место, што је било довољно за победу у укупном пласману.

Гардашевићева је доспела на прво место у Мадриду скоком од 6,64 у другој серији.

Румунка Флорентина Костина Иско забележила је скок за један центиметар бољи до Миличиног у четвртој серији (6,65), али је главна конкуренткиња за злато Дијана Лести завршила тек као шеста, па укупан пласман српске атлетичарке није био угрожен.

Гардашевићева је до краја такмичења имала још два исправна скока на 6,60 и 6,59 метара.

Србија је први пут у историји добила победника на овом престижном серијалу такмичења.

Дијамантска лига је најпрестижније летње такмичење, приватног карактера, док је Златна лига серијал такмичења под покровитељством Светске атлетике који се организује и зими и лети.