На веслу прича: Ширина видика

У последњој епизоди циклуса На веслу прича, снимљених у Петровцу на Млави, књижевници Мирољуб Милановић, добитник Скрелићеве награде 2016. године, Војислав Радојковић, романописац, Александра Димитријевић, која је у дванестој години објавила први роман, Данило Радојковић, песник и критичар, и Ирина Јанкуцић, песникиња, говоре у паралелном интервјуу о свом односу према природи, стању света, актуелном књижевном тренутку, веслајући реком Млавом и језером Кореница.

Поседништво над природом не постоји. Ми, као богови у пеленама. Или само стремња ка ветрењаку. Који поглед те смирује? Апокалипсу ћемо изазвати сами? Запели за наметнути наратив, не за суштину. Како се путује у свемир? Узми контролу над муњама, за почетак. Виша сила? Како пронаћи најдубље у себи? Шта је од Бога дато? Таленат у доба либералне економије у транзицији као проклетство. Тражи се човек, као изнимка. Продукција, репродукција, хиперпродукција... Ваљање у блату адвертајзинга. Како се чува језик? Прича не може да умре. Доживети свет као нешто ново.

ТРЕЈЛЕР: https://youtu.be/aK22Par-i44

Редитељ, аутор концепта Растко Шејић; композитор Владимир Лешић; директор фотографије Часлав Петровић; сниматељ: Марко Ристић; монтажер Милан Пејновић; дизајнер Зоран Мујбеговић; асистент камере Милан Џодић; спикер Александар Новаковић; чамџије ватрогасци Саша Милојковић, Ивица Ивановић, Стефан Радосављевић, Данко Стојковић, Саша Јанковић, Вељко Животић, Саша Љубомировић (командант), и извиђач Ђорђе Ристић; интро анимација Коста Миловановић, Мирослав Спајић.

Продукција: Удружење Шта хоћеш 2018.
Пројекат подржали: Министарство културе и информисања, Општина Петровац на Млави

Реприза, 17. септембар у 02:15 и 10:15

 

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво