Šaban Šaulić poginuo u udesu u Nemačkoj

Šaban Šaulić, "kralj narodne muzike", kako su ga s poštovanjem zvali, poginuo je u 68. godini u saobraćajnoj nesreći u Nemačkoj, blizu grada Bilefelda. Posebnog glasa i talenta, ostavio je neizbrisiv trag u našoj narodnoj muzici.

"Sa velikim bolom i neizmernom tugom obaveštavamo vas da je danas prestalo da kuca veliko srce i da je utihnuo najlepši glas regiona kada nas je napustio suprug, otac, deda, kum i prijatelj Šaban Šaulić", objavila je porodica Šaulić na Instagramu.

Želja porodice je da Šaban ostane upamćen kao veliki umetnik, neponovljivi pevač, ali pre svega divan čovek koji je ljubav, kojom je nesebično darivao sve oko sebe, utkao i u svoje pesme.

Porodica zahvaljuje svima na izrazima saučešća i moli javnost da se i u ovim teškim trenucima dostojanstveno sačuva uspomena na Šabana.

Prethodno je Šabanov zet Bata Mirković za Novosti rekao da je pevač nastradao nakon udesa u Nemačkoj.

Kako je preneo taj list, Šaban je automobilom krenuo na aerodrom kada se dogodila nesreća.

Vozilom nije upravljao on, već je imao vozača. Navodi se da je sa njim bio i njegov kum. Nesreća se dogodila u okolini Bilefelda, gde je Šaban nastupao.

Nemački list Noje vestfeliše navodi da se na auto-putu 2 kod Bilefelda na putu za Dortmund dogodila saobraćajna nesreća i da je zbog toga put morao biti zatvoren.

Iako nema potvrde da je to udes u kojem je stradao Šaban Šaulić, list prenosi da su se sudarila dva automobila u kojima su bila četiri putnika, kao i da je jedan od putnika podlegao povredama u bolnici.

Šaban Šaulić bio je muzičar i producent. U toku karijere u medijima i od publike je dobio nadimak "kralj narodne muzike".

Rođen je 1951. godine u Šapcu. Živeo je i radio u Beogradu. Imao je troje dece.

Karijera duga pola veka 

Prvi album Šabana Šaulića je izašao 1969. godine, kada je imao osamnaest godina. Godine 1985. Rade Vučković je napisao pesmu "Gordana" koju je Šaban posvetio svojoj supruzi.

Pesme "Dođi da ostarimo zajedno" i "Dva galeba bela" smatraju se jednim od najboljih ikad otpevanih narodnih pesama.

Osim ovih pesama, veliki hitovi Šabana Šaulića su bili i "Uvenuće narcis beli", "Sine", "Danima te čekam", "Snežana", "Odlaziš, odlaziš", "Pozn'o bih te međ' hiljadu žena" i druge.

Pojavio se u filmu "Sok od šljiva" 1981. godine.

Održao je brojne koncerte i nastupe u zemlji i regionu, a koncertom u Beogradskoj areni 6. oktobra 2018. godine obeležio je predeset godina karijere.

Gostujući u emisiji Balkanskom ulicom na RTS-u, u oktobru prošle godine, Šaban Šaulić je govorio o svojim pesmama, mladosti, uspehu i roditeljstvu.

Број коментара 41

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 19. март 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво