петак, 15.07.2016, 07:30 -> 11:35
Извор: Бета
Stanovnici Nice nudili utočište, taksisti besplatno prevozili
Fejsbuk aktivirao u Francuskoj opciju "Safety Check". Stanovnici Nice nudili besplatno utočište svima koji nisu imali gde da se evakuišu tokom i nakon napada. Taksisti nudili besplatnu evakuaciju.
Građani Nice humano su reagovali odmah posle napada u kome su ubijene desetine ljudi.
Na društvenim mrežama brzo se pojavio "hešteg" "otvorena vrata Nice", u kome su stanovnici tog grada nudili utočište onima koji nisu imali gde da idu.
Taksisti Nice objavili su odmah da će besplatno evakuisati koliko god mogu ljudi od mesta napada.
Najpopularnija društvena mreža Fejsbuk aktivirala je svoju opciju čekiranja bezbednosti (Safety Check).
Opcija da korisnici mogu da objave svojim prijateljima i pratiocima da su bezbedni uvedena je 2011. godine posle zemljotresa i cunamija u Japanu. Ona je korišćena i posle prirodnih katastrofa kao što su zemljotresi u Čileu, Ekvadoru ili na Nepalu, ali i posle terorističkih napada u Parizu i Orlandu.
U Nici je sinoć tokom Dana Bastilje teretni kamion uleteo u okupljene građane koji su gledali vatromet, posle čega je vozač ubijen u razmeni vatre sa policijom.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар