Коцијанчич: Не политизовати случај Груевског 

Европска комисија не може да коментарише случај бившег премијера Македоније Николе Груевског, који је затражио азил у Мађарској, рекла је портпаролка те комисије Маја Коцијанчич.

Маја Коцијанчич је истакла да се од македонских институција очекује да делују у складу са прописима.

"Свесни смо ситуације у вези с господином Груевским. Ми не коментаришемо поступке који су у току. Владавина права је фундаментални принцип Европске уније, како за земље чланице, тако и за земље кандидате. Очекујемо да све стране поступају у складу са важећим прописима. Овај судски поступак не треба политизовати", рекла је Коцијанчич за портал АлсатМ.

Мађарске власти потврдиле су раније да је Груевски затражио азил у Мађарској.

Груевски, који је у Македонији осуђен на две године затвора због наводне злоупотебе службене дужности при одлучивању да купи блиндирани "мерцедес", чиме је оштетио буџет за 600.000 евра, огласио се јуче из Мађарске.

Он је на свом Фесјбук профилу написао да је у Мађарској и да ће затражити азил, те да је у протеклих неколикко дана добијао претње смрћу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво