Грчко "не" Илинденској Македонији

Влада Грчке је поручила да предлог за решење спора око имена Македоније треба да садржи географску или временску одредницу.

Премијер Грчке Алексис Ципрас одлучио је да одбије идеју македонског премијера Зорана Заева да могуће решење вишегодишњег спора око имена буде "Република Илинденска Македонија".

АП оцењује да је грчка влада, у саопштењу поводом идеје Заева, избегла да наведе тачан предлог назива.

У саопштењу се каже да влада у Атини поздравља то што Македонија прихвата да решење за име не може да постоји без усвајања имена за све употребе.

То значи да Македонци не могу једноставно да зову своју земљу "Македонија" у домаћој употреби, док би за међународну употребу користили друго име, наводи АП.

"Ми ипак охрабрујемо наше суседе да наставе да раде на проналажењу опште прихватљивог имена са географском или временском одредницом, као што предвиђа и пакет предлога које је изнео специјални изасланик УН Метју Нимиц", наводи грчка влада.

Претходно, грчки политички лидери које је премијер Алексис Ципрас информисао о разговору са Заевом, одбацили су македонски предлог.

Број коментара 12

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 29. април 2024.
° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво