Читај ми!

Париз 1995, потпис на Дејтонски споразум

Слободан Милошевић, Фрањо Туђман и Алија Изетбеговић 14. децембра 1995. године у Јелисејској палати у Паризу потписали Дејтонски споразум. Босна и Херцеговина споразумом подељена на два ентитета: Републику Српску и Федерацију БиХ. Савезна Република Југославија ратификовала споразум 13. новембра 2002. године.

Мировни споразум за Босну и Херцеговину, парафиран 21. новембра 1995. године у Дејтону, у америчкој држави Охају, после тронедељних преговора, потписан је 14. децембра исте године у Паризу.

Споразум су, у присуству тадашњег државног секретара САД Ворена Кристофера, потписали Слободан Милошевић, Фрањо Туђман и Алија Изетбеговић у Јелисејској палати у Паризу.

Потписници су се обавезали да међусобне односе регулишу према Повељи УН, Завршном хелсиншком акту и другим документима ОЕБС-а, као и на међусобно поштовање суверенитета и решавње неспоразума на мирољубив начин.

Дејтонским споразумом Босна и Херцегобина је подељена на два ентитета: Републику Српску и Федерацију БиХ. Скупштина СР Југословије ратификовала је Дејтонски споразум 13. новембра 2002. године.

Број коментара 10

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
16° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво