Марјановић правоснажно у притвору до 10. марта

Зорану Марјановићу, осумњиченом за свирепо убиство супруге Јелене 2. априла 2016. године на насипу у Борчи, дефинитивно је продужен притвор за три месеца и према правоснажном решењу може да траје до 10. марта, до када се очекује и одлука тужилаштва да ли ће подићи оптужницу против њега.

Наиме, другостепено веће Апелационог суда у Београду потврдило је ново решење првостепног већа тог суда којим је Марјановићу продужен притвор за још три месеца, рекла је за Танјуг портпарол тог суда Мирјана Пиљић.

Притвор је Марјановићу првобитно био продужен за три месеца 8. децембра 2017, али је то решење било укинуто и враћено на поновоно одлучивање.

Ново решење првостепеног већа од 19. јануара, данашњом одлуком суда је потврђено и не може се више нападати жалбама.

У образложењу одлуке другостепеног већа Апелационог суда се наводи да је правилно првостепено веће нашло да и даље стоје законски разлози за продужење притвора Марјановићу.

Оба већа суда су сагласна да су у току кривичног поступка прикупљени нови докази против Марјановића "који сви заједно и у својој међусобној повезаности јасно указују на основану сумњу да је овај окривљени извршио кривично дело тешко убиство за које је прописана казна преко 10 година".

"Начин извршења кривичног дела и тежина настале последице довели до узнемирења јавности која може угрозити несметано и правично вођење кривичног поступка, имајући у виду да је убиство Јелене Марјановић изазвало велику пажњу јавности која од тренутка проналаска њеног беживотног тела још увек траје", наводи се у потврђеној одлуци суда.

Додаје се да се о овом случају свакодневно пише у свим електронским и штампаним медијима, па би по оцени суда пуштањем Марјановића да се брани са слободе "јавност била узнемирена у мери која би могла угрозити несметано и правично вођење кривичног поступка".

Такође, с обзиром да је Марјановић пре хапшења (у септембру 2017. године) био присутан у јавности и да се изјашњавао о убиству супруге, по мишљењу суда уколико буде пуштен на слободу он би могао да настави са јавним иступањем и изјашњавањем о елементима кривичног дела, што би према закључку суда, такође угрозило несметано и правично вођење овог кривичног поступка.

Против Марјановића је у току истрага пред Вишим јавним тужилаштвом у Београду због кривичног дела тешко убиство за које је запрећена казна од 10 до 40 година затвора.

Према закону, окривљени може да буде у притвору шест месеци без оптужнице, а након тога тужилаштво или подиже оптужницу или му се укида притвор и пушта се на одбрану са слободе.

Пошто 10. марта истиче шестомесечни рок, до тада се очекује одлука тужиоца о оптужници.

Убиство Јелене Марјановић медијски је најпраћенији случај у Србији већ скоро две године и прате га разне верзије о идентитету извршиоца, као и начинима и месту извршења злочина.

Марјановић је ухапшен 15. септембра, након готово годину и по дана од убиства. 

Он је и пре тога био привођен али је након испитивања у полицији и на полиграфу пуштан због недостатка доказа.

На саслушању у Вишем јавном тужилаштву у Београду негирао је да је убио супругу и поновио све што је и раније говорио на саслушањима у полицији.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво