Србија на сајму књига у Лајпцигу

Под покровитељством Министарства културе и информисања, Србија се и ове године представила на Лајпцишком сајму књига, једној од највећих смотри књиге у Европи, који је почео 21. и траје до 24. марта 2019. године.

Програмски оквир Републике Србије на овој великој књижевној манифестацији чини обележавање 30 година од смрти Данила Киша, 10 година од смрти Милорада Павића, 20 година од смрти Александра Поповића, 70 година од смрти Растка Петровића и 120 година од рођења Радета Драинца, пише у саопштењу Министраства културе.

Овим поводом је спремљена посебна публикација на немачком и енглеском језику у којој су на пригодан начин обрађене наведене годишњице.

Конципиран као важно место сусрета писаца са публиком, Сајам у Лајпцигу има, пре свега, фестивалски, а не комерцијални карактер а од 1632. па све до 1945. био је највећи и најважнији сајам писане речи у Немачкој, да би затим предао вођство Сајму књига у Франкфурту.

Након уједињења две Немачке лајпцишки Сајам је заузео високо друго место, али је изузетно важан и у међународним размерама, пошто је први сајам књига у новој години, јер се увек одржава у марту.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво