Kako slušati muziku?

Veliki Majski

U drugoj emisiji decembarskog ciklusa Kako slušati muziku posvećenog violončelu, koji uređuje i vodi Gorica Pilipović, možete slušati javni čas koji je u okviru Međunarodnog beogradskog čelo-festa pre desetak godina održao veliki umetnik Miša Majski.

Majski je, uz pratnju pijanistkinje, objasnio i demonstrirao kako treba svirati jedan od najpopularnijih koncerata za violončelo i orkestar - onaj iz opusa Antonjina Dvoržaka. Slušaćemo i snimak njegove interpretacije uz orkestar Izraelske filharmonije pod upravom Leonarda Bernštajna.

 

Како слушати музику

Autor:
Зорица Премате, Горица Пилиповић и Бојана Жижић

Шта чујемо? Шта слушамо? Како слушамо? Шта уочавамо, а шта пропуштамо? На које елементе се ослонити? На ова и низ других питања покушава да одговори емисија Како слушати музику. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом