Антологија српске музике

Остварења Берислава Поповића: Концерт за оркестар назван Дифракције, Балада, Игра сенке, Гудачки квартет и композиција Medium tempus

Рођен 1931. године у Зајечару, Берислав Поповић је на Музичкој академији у Београду завршио наставнички одсек 1956. године, а потом и одсек за композицију 1966. године, у класи Станојла Рајичића. Од 1960. радио је као професор теоријских предмета у музичкој школи „Јосип Славенски", а 1967. године је постао доцент на Музичкој академији.

Иако његов опус не обухвата велики број остварења, како истиче Властимир Перичић, Поповићев музички језик одликује се модерношћу која је присутна од најранијих дела. Наиме, композиторов бурни темперамент у први план ставља звучни доживљај, одбацујући рационалистичке конструкционе премисе додекафонске и серијалне технике.

Емисију уређује Ирина Максимовић Шашић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом