Донирање и трансплантација органа за наставак живота

Како би упознали јавност са тим колико је важна одлука о даривању органа после смрти, у Кини су одлучили да директно преносе операцију пресађивања срца.

Пресађивање срца уживо емитовано је у граду Жонгшан. Гледаоци су, у директном преносу, могли да виде читав процес трансплантације из Народне болнице Жонгаш.

„Ограничени конвенционалним идејама, не препознају сви важност органа за трансплантацију. Многи се држе мишљење да су људи рођени с органима који припадају само њима или, евентуално, родитељима. У ствари, донирање и трансплантација органа најбољи је одговор на питање: како наставити живот у било ком облику“, рекао је Јианг Хаиминг из Народне болнице Жонгшан.

После потврђене мождане смрти донора, срце је извађено и у специјалној посуди пренето 300 корака даље у централну опеациону салу.

„Давање органа и крви и други медицински рад показују људски напредак и карактер неког града или места. Заједничким напорима можемо да привучемо више донатора и спасимо живот више људи“, истакао је Јианг Хаиминг из Народне болнице Жонгшан.

Операција је трајала нешто дуже од четири сата.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
18° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво