Голуб из „Гоблина“: Музика може да развије критички став

Бранко Голубовић Голуб фронтмен бенда „Гоблини“ допутовао је из Јордана како би присуствовао промоцији њиховог новог албума „Једнина“ у Музичкој кући „Метрополис“.

Нови, седми студијски албум доноси десет ауторских песама, које се, како Голуб објашњава, овога пута баве – појединцем. 

„Име Једнина се десило негде на почетку снимања албума када смо, анализирајући текстове, схватили колико се бавимо појединцима, за разлику од прошлог, Робе с грешком, где смо се бавили системом, режимом, друштвом – свим тим проблемима који се тичу пада моралних вредности везаним за социјалне, економске и етичке ситуације, не само код нас, већ и у региону“, каже Голубовић.

Овога пута бавили су се, истиче, последицама свега тога – људима који су из тих ситуација изашли, на овај или онај начин.

„Неки су сада губитници, неки победници, неки су будуће вође, неки новокомпоновани шљам, те контраверзни бизнисмени. Дакле има и позитивних и негативних персона“, рекао је.

Од 1992. године, када су „Гоблине“ поред Голуба основали Ален Јовановић (гитариста) и Владислав Кокотовић (басиста), са паузом од скоро десет година од 2001. године, бавили су се друштвом, системом и текстовима су утицали на многе.

Да је музички утицај и даље јак, сигуран је Бранко Голубовић.

„Мислим да музика и даље може да утиче на публику да развије критичко мишљење и став, бар у некој мери. Они који слушају Гоблине и свесни су наших текстова, верујем и да мисле као и ми. Томе се и надамо“, рекао је Танјугу Голуб.

Бранку је адреса већ годинама у Јордану, где се бави хуманитарним радом, писањем књига и наравно, писањем текстова за „Гоблине“, а, како и сам признаје, није лако да се албум сними са различитих континената, но међутим, сматра да су успели да направе „најозбиљнији и најквалитетнији албум до сад“.

„То лудило траје већ десет година. Добра организација је наравно најважнија. Некад у авиону имам среће да одспавам, некад немам, па директно стајем на бину. Није лако, али успевамо. Што се тиче рада на новим песмама, срећом ту је технологија 21. века, размењујемо фајлове, шаљемо једни другима шта смо направили. Идеје се размењују, али се највише ипак уради кад смо заједно“, закључује Голуб.

За продукцију албума Једнина био је задужен Драган Алимпијевић ПИК, а изашао је под окриљем издавачке куће „Метрополис мјузик“, са којом су Шапчани и започели сарадњу деведесетих година, а Радио Београд 202 је медијски покровитељ.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. април 2024.
13° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво