Можеш ли да замислиш живот без мобилног телефона

Једно од последњих истраживања показује да седморо од десет испитаних не може да поднесе да буде без мобилног телефона. Сви испитани, у поросеку проводе по три и по сата дневно у коришћењу мобилног телефона.

Истраживање, у којем су испитиване навике 2.000 власника паметних телефона, открило је да је скоро 60 одсто њих рекло да се „осећају сигурније“ са својим мобилним телефонима. Три од 10 особа рекло је да рутински проверавају свој мобилни телефон чим се пробуде.

Према овој анкети, седам од 10 људи „не може да издржи“ без својих мобилних телефона. Двоје од пет учесника рекло је да су ризиковали повреде јер су гледали у телефон док шетају или трче.

У просеку, испитаници су свакодневно провели готово три и по сата на свом телефону, укључујући 52 минута проведена на друштвеним мрежама.

Мобилни телефон се највише користи за слање порука, упућивање позива и учествовање у разговорима преко Вотсапа и сличних сервиса, показало је истраживање.

У просеку, испитаници су сваке недеље обављали 10 позива и слали 17 порука, док је 47 одсто испитаних рекло да радије шаљу поруке него да упућују позиве.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво