Хет-трик Левандовског против Валенсије за преокрет Барселоне

Фудбалери Барселоне победили су вечерас на свом терену екипу Валенсије резултатом 4:2 (1:2) у мечу 33. кола шпанске Ла Лиге.

Најзаслужнији за победу Барселоне био је Роберт Левандовски, који је на вечерашњем мечу постигао три гола.

Пољски фудбалер се у стрелце уписао у 49, 82. и у трећем минуту надокнаде времена. Један гол за каталонски клуб постигао је Фермин Лопез у 22. минуту.

Поготке за Валенсију дали су Уго Дуро у 27. и Пепелу у 38. минуту.

Валенсија је меч завршила са фудбалером мање, пошто је у четвртом минуту надокнаде времена првог полувремена искључен Гиорги Мамардашвили.

Барселона се тренутно налази на другом месту на табели шпанског првенства са 73 бода, док је Валенсија осма са 47.

Барселона ће у наредном колу Ла Лиге гостовати Ђирони, док ће Валенсија дочекати Алавес.