понедељак, 16.06.2025, 18:48 -> 19:42
И скуп СНС-а на Видовдан?
После најаве потпредседнице Народне скупштине Марине Рагуш и министар за људска, мањинска права и друштвени дијалог Дема Берише из редова владајуће коалиције да ће на Видовдан бити представљен Покрет за народ и државу, председник СНС-а Милош Вучевић каже да одлука о одржавању скупа још није донета.
Председник СНС-а и саветник председника Републике за регионална питања Милош Вучевић изјавио је да је циљ оних који блокирају да на Видовдан, како је навео, "удари Србин на Србина" и додао да ће разговарати са председником Србије Александром Вучићем да се присталице Покрета за народ и државу на Видовдан прикључе студентима који желе да уче и који су најавили на Видовдан књижевно вече, тематско вече.
Вучевић је навео да није донета одлука да ли ће бити окупљања 28. јуна.
"Ми нисмо донели одлуку да ли ће бити окупљања 28. јуна. Ми смо ближи ставу да присуствујемо у Пионирском парку, али разговарамо да 5. јула Покрет направи велики скуп. Да ли ће то бити у Новом Саду или Крагујевцу, видећемо", рекао је Вучевић.
Претходно је потпредседница Народне скупштине Марина Рагуш за Танјуг рекла да ће са скупа на Видовдан бити послата конструктивна порука везана за Покрет за народ и државу, која Србију треба да представи на најбољи могући начин као земљу која ће имати економски раст, која ће побољшавати стандард грађанима, која ће имати јаке институције и гарантовати свима живот који је достојан човеку у 21. веку.
Рагуш је додала и да грађани не треба да брину и да ће скупови најављени за Видовдан бити одвојени, као и да држава има капацитет да обезбеди да све протекне без инцидената.
И министар за људска, мањинска права и друштвени дијалог Демо Бериша потврдио је за Фонет да је митинг на којем ће бити представљен Покрет за народ и државу планиран за 28. јун, а да ће се на састанцима наредних дана разматрати место где ће бити одржан.
"У сваком случају, митинг неће бити близу митинга који су студенти најавили", казао је Бериша.